Aplica spontan

Brand Manager

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR este in cautarea unui Brand Manager pentru unul dintre clientii sai - cel mai mare distribuitor de produse alcoolice premium de pe piata locala.

- să dezvolte și să propună strategii solide de brand pentru a atinge obiectivele de creștere pe termen lung și obiectivele de afaceri pentru factorii cheie;

- sa dezvolte unui mix de marketing adecvat pentru fiecare brand, cu o înÈ›elegere puternică a pieÈ›ei specifice È™i a informaÈ›iilor consumatorilor;

- sa colaboreze cu directorii de branduri locale globale și la nivel de grup;

- sa urmareasca continuu dezvoltarea segmentului/pieței și a informațiilor consumatorilor;

- sa monitorizeze și sa masoare performanța afacerii pentru marca sa specifică față de un set de KPI aprobate de țara locală;

- sa masoare și sa raporteze performanța tuturor campaniilor de marketing și evalueaza obiectivele (ROI și KPI);

- sa revizuiasca performanÈ›a mărcii cu echipa de vânzări È™i echipa de marketing;

Cerinte:

- Experienta de 3-5 ani pe o pozitie similara;

- Foarte abilitati de comunicare si people management;

- Absolvent de studii superioare;

- Cunoaste limba engleza la nivel avansat;

- Cunoasterea pachetului Microsoft Office (Excel) la nivel avansat;

Va rugam sa ne transmiteti CV-ul dvs. la adresa: cristina.scarlatescu@bia.ro cu subiectul: „Brand Manager".