Aplica spontan

Software Developer with DB knowledge

Anunt expirat

Responsabilitati:

Pentru clientul nostru, o importanta companie multinationala din domeniul medical, cautam o persoana pentru pozitia Software Developer with DB knowledge.

  • Dezvoltă, implementează ÅŸi testează aplicaÅ£ii ÅŸi produse software, pe bază specificaÅ£iilor;
  • Implementează/codifică/testează module, interfeÅ£e, componente software;
  • Proiecteaza, implementeaza si documenteaza baze de date MS-SQL pentru aplicaÅ£ii Windows, Web, Cloud, care să respecte cerinÅ£ele funcÅ£ionale, de performanţă, de siguranţă ÅŸi de scalabilitate cerute;
  • Documentează specificaÅ£ii funcÅ£ionale, de design, de code review, de user si service manual, conform procedurilor interne, inclusiv cele referitoare la dezvoltarea ÅŸi implementarea bazelor de date (funcÈ›ii, proceduri stocate etc.);
  • Valideaza teste ÅŸi participă activ la campanii de testare;
  • Documentează consistent ÅŸi sistematic codul pe tot parcursul dezvoltării ÅŸi implementărilor la care lucrează;
  • Integrează componente software comerciale (third-party);
  • Configurează aplicaÅ£ii software;
  • Dezvoltă instrumente/aplicatii software specifice/dedicate.

In atribuţiile postului intră, de asemenea:

  • Dezvoltarea, implementarea ÅŸi mentenanÅ£a unor aplicaÅ£ii/pachete pentru instalarea ÅŸi upgrade-ul DB (Visual Studio, .NET, RedGate SQL Tools).
  • Implementarea, testarea ÅŸi validarea unor patch-uri (script-uri, aplicaÅ£ii) de corecÅ£ie pentru DB.

Cerinte:

  • Experiență în aplicaÅ£ii .NET (Visual C#), tehnologii Windows/Web Forms
  • CunoÅŸtinÅ£e generale despre sistemele de operare Windows (server, workstation), platforme hardware, protocoale de comunicaÅ£ie
  • Bune abilități tehnice
  • Capacitate de a învăța rapid tehnologii ÅŸi limbaje de programare noi, fluxuri ÅŸi metodologii de lucru
  • CunoÅŸtinÈ›e de proiectare, programare ÅŸi modelare orientată obiect
  • Abilități de scriere ÅŸi depanare aplicaÈ›ii software în scopul obÈ›inerii rezultatelor dorite
  • Experienţă în utilizarea unor instrumente software dedicate managementului proiectului, gestionarii codului sursă ÅŸi urmăririi bug-urilor (e.g. Team Foundation Server etc.).
  • Abilităţi de analiză, spirit analitic ÅŸi riguros, capacitate de identificare/rezolvarea a problemelor.
  • Abilitatea de a lucra productiv ÅŸi eficient într-o echipă
  • CunoÅŸtinÅ£e  în managementul proiectelor de DB în Visual Studio (Visual Database Tools)
  • CunoÅŸtinÅ£e despre Transact-SQL (MS SQL 2008-2017) – proceduri stocate, functii, tabele temporare
  • CunoÅŸtinÅ£e despre gestiunea index-urilor în MS SQL ÅŸi influenta acestora asupra performanÅ£elor
  • CunoÅŸtinÅ£e în proiectarea ÅŸi implementarea DB (MS SQL), depanarea ÅŸi mentenanÅ£a DB (MS SQL)
  • CunoÅŸtinÅ£e despre administrarea DB MS SQL – modele de backup, configurare, planuri de mentenanţă.
  • Baze de data în cloud.

Programming languages: C#, C++, SQL, Transact-SQL, XML

Operating systems: Windows

Development environment: Visual Studio (2008, 2010, 2017, .NET C#, C++), SQL Server 2008, 2012, 2014, 2017, ASP.NET;

Technologies: Object oriented analysis/design/programming, .NET Framework, DBs

Beneficii:

- Salariu motivant;
- Activitate desfasurata in cadrul unei companii multinationale cu renume pe piata;

Va rugam sa ne transmiteti CV-ul dvs. la adresa: recrutare@bia.ro cu subiectul: „Software Developer with BD knowledge".