Aplica spontan

Assistant Manager - multinational company

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR recruteaza un Assistant Manager pentru clientul sau, companie multinationala, lider in domeniul automobilelor.

Locatia: Pipera (transport asigurat de la statia de metrou Pipera)

- Intampinarea vizitatorilor si asigurarea altor servicii de receptie la sediul companiei;

- Coordonarea vizitatorilor interni si externi;

- Planificarea intalnirilor pentru managementul companiei, coordonarea rezervarilor pentru calatorii externe;

- Asigurarea protocolului in cazul intalnirilor stabilite in cadrul companiei;

- Asistarea Directorului General, dar si a intregului staff de management in implementarea si dezvoltarea de noi proiecte;

- Realizarea de prezentari pentru Top Management;

- Redactarea documentelor/corespondentei, conform cu standardele companiei;

- Realizarea de traduceri a documentelor in/din limba engleza;

- Preluarea apelurilor telefonice si redirectionarea lor catre personalul interesat;

- Furnizarea de informatii catre clienti intr-un mod profesionist;

- Inregistrarea corespondentei si a facturilor de intrare/primire, administrarea bazei de date, intocmirea deconturilor;

- Asigurarea tuturor activitatilor de suport administrativ (gestionarea documentelor de interes general, pastrarea legaturii cu curierii, emiterea si inregistrarea voucherelor de taxi etc.).

Cerinte:

- Experienta relevanta intr-un rol de receptionist;

- Limba engleza – nivel avansat (cerinta obligatorie);

- Cunoasterea pachetului MS Office (nivel mediu-avansat);

- Studii superioare finalizate (studiile de contabilitate/economie reprezinta avantaj);

- Abilitati de utilizare a echipamentelor de birotica;

- Abilitati de comunicare orala si scrisa fluenta, atat in limba romana, cat si in engleza;

- Orientare catre client;

- Abilitati de planificare si organizare;

- Atentie distributiva, capacitate de prioritizare si multitasking;

- Pastrarea unor standarde inalte prin tinuta, comunicare si aderarea la politicile si procedurile companiei;

- Atitudine pozitiva si initiativa.

Beneficii:

- Pachet salarial atractiv;

- Tichete de masa;

- Asigurare medicala;

- Posibilitati de dezvoltare profesionala.

Pentru a aplica, te rugam sa te inregistrezi la http://cariere.bia.ro/jobs completand toate datele solicitate din CV si selectand pozitia pentru care aplici.