Aplica spontan

IT Support

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR cauta o persoana pentru pozitia IT Support. Pozitia este vacanta pentru o companie din domeniul medical, cu sediul in Baneasa.

-Efectueaza diagnosticarea si depanarea echipamentelor IT (servere, PC-uri, laptop-uri etc.);
-Configureaza echipamente IT conform procedurilor interne;
-Livreaza si instaleaza echipamentele configurate catre utilizatorii finali;
-Instaleaza si testeaza sistemul de operare aferent computerului, precum si alte aplicatii software;
-Acorda suport tehnic prin sistemul helpdesk ticketing sau prin telefonremote desktop utilizatorilor interni pentru infrastructura IT aflata in responsabilitate directa;
-Instruieste utilizatorii IT cu privire la utilizarea computerelor si aplicatiilor folosite.
-Mentine inventarul software/hardware la zi;
-Asigura mentenanta si diagnostic level 1 asupra tuturor echipamentelor IT (laptop-uri; desktop-uri; imprimante) si escaladeaza problemele la urmatorul nivel de suport.

Cerinte:

-Cunostinte avansate Sisteme de Operare Microsoft (Windows 7, Windows 88.1, Windows 10) si Microsoft Office (versiunile Standard and Professional 2010 si 2013 Home Business 2016);
-Cunostinte medii Windows Server 2008, Windows Server 2012;
-Cunostinte de baza despre protocoale retea TCPIP, retele mobile;
-Cunostinte de baza despre infrastructura IT cum ar fi: amenajare cameră server, cablare structurata, UPS-uri, sisteme control acces, sisteme supraveghere video, centrale telefonice digitale;
-Experienta in utilizarea si configurarea device-urilor mobile cu SO iOS si Android;
-Responsabil, serios, organizat, riguros, onest, nclinaţie spre service IT;
-Experienta intr-un post cu interactiune directa cu clientii interni sau externi 1-3 ani;
-Limba engleza - nivel mediu;

Este un plus daca detine urmatoarele cunostinte are experienta in instalarea si configurarea urmatoarelor aplicatii:
-O365;
-Cisco AnyConnect VPN clients;
-Symantec Endpoint Protection (antivirusantimalware);
-Veritas System Recovery (back-up protection).

Beneficii:

-Posibilitatea de a te alatura unei companii multinationale de renume, unde exista standarde ridicate de lucru;
-Pachet salarial motivational;
-Mediul de lucru placut si organizat.

Va rugam sa ne transmiteti CV-ul dvs. la adresa: recrutare@bia.ro cu subiectul: „IT Support".