Aplica spontan

Consultant fiscal Junior

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR cauta doua persoane care sa ocupe pozitia de Consultant Fiscal Junior.

Cele 2 pozitii sunt vacante pentru Taxhouse, o companie de top specializata in consultanta fiscala, care ofera o gama completa si integrata de servicii fiscale pe piata romaneasca, parte din reteaua mondiala de experti fiscali, Taxand.

  • Aplicarea reglementarilor fiscale si contabile romanesti;
  • Aplicarea codului de procedura fiscala;
  • Documentarea completa asupra legislatiei romanesti si europene in materie fiscala si financiar-contabila, in domenii si industrii variate, in cadrul proiectelor desfasurate alaturi de echipa de lucru;
  • Lucru in echipa.

Cerinte:

Esti potrivit pentru aceasta pozitie daca:

  • Tocmai ai absolvit facultatea (Master, Stiinte Economice) si/sau ai un minim de 1-2 ani de experienta in contabilitate-fiscalitate in orice industrie;
  • Iti place sa intelegi legile si sa le legi intre ele in mod aplicat, pe baza unor tranzactii reale;
  • Ai inteles contabilitatea si ti-ai dat seama ca poti si vrei sa intelegi mai mult decat “debit-credit”;
  • Tinzi intotdeauna spre excelenta tehnica si perfectiune;
  • Contribui cu noi idei si perspective;
  • Iti place ideea de a lucra cu clienti, intr-o echipa cu care sa gasesti solutii la problemele de afaceri ale acestora;
  • Nu iti este frica sa ataci modul traditional de a face lucruri, gandesti “outside the box”;
  • Intelegi principiile economice care fac afacerile sa functioneze;
  • Vorbesti bine limba engleza si romana si, eventual, orice alta limba straina.

Beneficii:

- sansa de a invata de la cei mai buni experti fiscali din Romania si de a lucra pe proiecte foarte interesante;

- salariu competitiv, corelat cu experienta si abilitatile si tichete de masa, abonament servicii medicale la o clinica privata;

- dezvoltare personala si profesionala;

- lucrul in cadrul unei echipe experimentate si stabile, de la care vei primi feedback zi-de-zi;

- posibilitatea de a te alatura unei companii internationale de renume, cu standarde ridicate de lucru.