Aplica spontan

Redactor Medical

Anunt expirat

Responsabilitati:

Pentru clientul nostru, o importantă companie din domeniul editorial, recrutam redactori medicali.

Redactarea lucrărilor de medicină;
Gestionarea relației cu DTP, corectură şi grafică;
Gestionarea contractelor şi a relaţiei cu autorii, traducătorii şi alţi colaboratori externi;
Colaborarea cu departamentul de producÅ£ie în vederea stabilirii condiÅ£iilor tehnice pentru lucrările în curs;
Urmărirea finalizării proiectelor editoriale până în momentul apariÅ£iei cărÅ£ilor;
Colaborarea cu departamentele de marketing ÅŸi vânzări pentru stabilirea strategiei de promovare pentru fiecare titlu;

Cerinte:

Absolvent al Facultății de Medicină și Farmacie;
Experienţă de cel puÅ£in 3 ani într-o funcÅ£ie similară;
Cunoaşterea a cel puţin două limbi de circulaţie internaţională;
Excelente abilităţi de exprimare în scris;
Persoană dinamică, ambiÅ£ioasă, interesată în a-ÅŸi dezvolta cariera în domeniul editorial;
Contacte în mediul universitar ÅŸi educaÅ£ional;
Pasiune pentru carte.

Beneficii:

Posibilitatea de a te alatura unei companii  de renume.

Pachet salarial motivant.

Posibilitatea de a lucra remote.

Dezvoltare personala si profesionala.