Aplica spontan

Asistent Comercial - logistica

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR recruteaza un Asistent Comercial pentru clientul sau, companie multinationala, lider in domeniul automobilelor.

Locatia: Pipera (transport asigurat de la statia de metrou Pipera)

Scopul postului: Ofiterul de operatiuni (asistent comercial) administreaza si tine evidenta documentelor primite si trimise de catre departamentul Operatiuni, introduce date in sistemul informatic si raspunde solicitarilor venite din partea retelei de dealeri.

- Verificarea si actualizarea zilnica a comenzilor plasate in sistem (preturi de lista, marje dealeri, detalii facturare etc.), precum si a diverselor rapoarte;

- Verificarea si corectarea datelor clientilor introduse de dealeri in sistemul informatic;

- Verificarea stocului de masini si alocarea comenzilor;

- Verificarea documentelor pentru masinile care au comenzi in sistem;

- Transmiterea de documente catre dealeri si evidenta documentelor trimise (facturi, carti de identitate masini, declaratii de conformitate, etc.);

- Corespondenta zilnica cu reprezentantii de vanzari din reteaua de dealeri pentru diverse informatii (actele masinilor, comenzi plasate, stocul disponibil etc.);

- Emiterea si inregistrarea contractelor pentru vanzarile specifice anumitor programe in vigoare, conforme cu procedurile companiei si ale legislatiei romanesti;

- Verificarea si arhivarea comenzilor si contractelor;

- Oferire suport pentru Asistentul comercial de logistica.

Cerinte:

- Studii superioare - constituie avantaj;

- Cunostinte avansate Excel (cerinta obligatorie);

- Limba engleza – nivel mediu (nivelul avansat reprezinta avantaj);

- Atentie la detalii.

- Abilitati de comunicare si relationare;

- Orientare spre rezolvarea problemelor

Beneficii:

- Pachet salarial atractiv;

- Tichete de masa;

- Asigurare medicala;

- Posibilitati de dezvoltare profesionala intr-o companie multinationala.

Pentru a aplica, te rugam sa te inregistrezi la http://cariere.bia.ro/jobs completand toate datele solicitate din CV si selectand pozitia pentru care aplici.