Aplica spontan

Sef Depozit

Localitate: Targu Mures

Anunt expirat

Responsabilitati:

Pentru clientul nostru, o importantă companie care activează în domeniul sanatatii si securitatii in munca, BIA HR recruteaza o persoana care sa ocupe pozitia de Sef Depozit.

• Coordonarea ÅŸi eficientizarea activităţilor de gestionare a marfurilor pe fluxul logistic;
• Motivarea, organizarea È™i încurajarea lucrului în echipă pentru a se asigura că obiectivele de productivitate sunt îndeplinite sau depășite;
• Asigurarea finalizarii proceselor de lucru zilnice prin respectarea timpilor limita stabiliti si a targetelor de calitate cerute;
• Propune masuri de adaptare a capacitatilor de stocare, a fluxului logistic si a potentialului de procesare la nevoile comerciale;
• Dezvoltarea procedurilor de lucru in vederea optimizarii activitatilor in cadrul depozitului;
• Asigura dezvoltarea continua a personalului din subordine prin evaluare obiectiva a rezultatelor obtinute, instruiri, traininguri, comunicare eficienta;
• Verificarea stocurilor ÅŸi a mărfurilor din punct de vedere calitativ;
• Planificarea si participarea la realizarea inventarelor, mentinerea nivelului de inventar la nivel optim in conformitate cu obiectivele societatii;
• Cunoasterea aprofundata a sistemului de gestionare a marfurilor, asigurarea utilizarii corecte a sistemului informatic de catre personalul din subordine;
• MenÈ›inerea standardelor de sănătate È™i securitate, igienă È™i securitate în mediul de lucru;

Cerinte:

• Cunostinte despre proceduri de depozitare, distributie;
• Cunostinte de configurare structura de depozitare, fluxuri de marfa;
• Abilitati de colaborare interdepartamentala si de coordonare eforturi in vederea imbunatatirii de procese;
• Capacitate de a lucra atât în echipă cât ÅŸi singur;
• Mod de lucru organizat, capacitati de gestionare activitati multiple in acelasi timp, capacităţi analitice ÅŸi orientare spre rezolvarea problemelor;
• Comunicativitate È™i spirit de echipă;

Beneficii:

OFERTA (BONUSURI, BENEFICII):
• Pachet salarial motivant;
• Sistem de bonusare;
• Bonuri de masa;
• Dezvoltare profesionala intr-un mediu dinamic si orientat catre performanta;
• Posibilitati de crestere profesionala, programe de training.