Aplica spontan

Key Account Manager - Industria FMCG

Localitate: Bucuresti, Mogosoaia

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR este in cautarea unei persoane pentru pozitia de KEY ACCOUNT MANAGER - Industria FMCG pentru unul dintre clientii sai, o importanta companie din domeniul productiei alimentare.

- Stabilește procesele de revizuire, care monitorizează KPI-urile companiilor (volum, promoții, cota de piață, listări);
- Lucrează strâns cu clientul in vederea promovarii/ vanzarii si a bunei colaborari;
- Dezvoltă obiective comune de lucru cu clienții;
- Obține angajamentul din partea proprietarilor cheie de decizie de a implementa schimbări semnificative;
- Intocmiri de oferte pentru diverse categorii de clienti – nationali si internationali;
- Estimarea vânzărilor pe termen scurt È™i mediu;
- Propune planul de acÈ›iune È™i resursele necesare pentru atingerea obiectivelor de vânzare;
- Negociază È™i încheie cu clienÈ›ii săi condiÈ›iile comerciale anuale, pe baza obiectivelor de vânzare È™i alocărilor bugetare;
- Negociază È™i încheie un contract general de colaborare;
- Supravegherea fluxului de documente fiscale: facturi, avize de livrare;
- ÎnÈ›elegerea temeinică a mecanicii de cumpărători È™i categorii este dezvoltată È™i valorificată;
- Gestionează colectarea datelor din conturi;
- Identificarea și cuantificarea noilor oportunități de afaceri; propune/acțiuni;
- Examineaza si propune noi estimări de vânzări pe baza dezvoltării pieÈ›ei sau a campaniilor neplanificate pentru a oferi previziuni exacte;
-Analiza atenta a oportunitatilor;

Cerinte:

- Absolvent de studii superioare;
- Cunostinte de limba engleza - nivel avansat;
- Experienta semnificativa de category management, buying in retail (industria FMCG);
- Detine permis de conducere - cat. B;
- Bune abilitati de comunicare si interactiune;
- Persoana analitica si orientata catre performanta;
- Bune cunostinte ale pachetului MS Office;
- Bune abilitati de negociere;
- Orientat catre rezultate si simt antreprenorial;

Beneficii:

- Pachet salarial motivant;

- Activitate desfasurata in cadrul unei companii cu renume pe piata;

Va rugam sa ne transmiteti CV-ul dvs. la adresa: recrutare@bia.ro cu subiectul: „Key Account Manager - Industria FMCG".