Aplica spontan

Manager Vanzari Distributie Indirecta - Industria FMCG

Localitate: Bucuresti, Mogosoaia

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR este in cautarea unei persoane pentru pozitia de Manager Vanzari Distributie Indirecta - Industria FMCG pentru unul dintre clientii sai, o importanta companie din domeniul productiei alimentare.

- Intocmirea unui plan de dezvoltare, validare cu Top management si implementare;
- Analiza & Optimizare sortimetatie per locatie si planograme per categorie;
- Analiza si implementare preturi de vanzare cu scopul de a crea avantaje competitive;
- Indeplinire obiectiv de marja;
- Negociere cu furnizorii a conditiilor comerciale;
- Optimizare structura personal;
- Coordonare si imbunatatire procese de lucru;
- Gasire si propunere de locatii / spatii comerciale noi catre departamentul de achizitii;
- Implicare in procesul de optimizare sortimentatie la nivel de companie si recomandari de prduse noi;

Cerinte:

- Absolvent de studii superioare;
- Cunostinte de limba engleza - nivel avansat;
- Experienta semnificativa de category management, buying in retail (industria FMCG);
- Detine permis de conducere - cat. B;
- Bune abilitati de comunicare si interactiune;
- Persoana analitica si orientata catre performanta;
- Bune cunostinte ale pachetului MS Office;
- Bune abilitati de negociere;
- Orientat catre rezultate si simt antreprenorial;

Beneficii:

- Pachet salarial motivant;

- Activitate desfasurata in cadrul unei companii cu renume pe piata;

Va rugam sa ne transmiteti CV-ul dvs. la adresa: recrutare@bia.ro cu subiectul: „Manager Vanzari Distributie Indirecta - Industria FMCG".