Aplica spontan

Manager Comercial

Localitate: Bucuresti, Popesti Leordeni

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR este in cautarea unei persoane pentru pozitia de Manager Comercial pentru o companie producatoare de dulciuri.

-Coordoneaza echipa de vanzari si marketing;

-Realizeaza obiectivele de marketing și vanzari prin planificarea, dezvoltarea, implementarea si evaluarea programelor de publicitate, comercializare si promovare a comertului;

-Dezvoltarea de planuri de acțiune pentru vanzarile in teren;

-Analiza bugetelor, pregatirea planurilor bugetare anuale, programarea cheltuielilor si asigurarea faptului ca echipa de vanzari isi indeplinește obiectivele;

-Mentinerea relatiilor cu clienti importanti prin efectuarea de vizite regulate, intelegerea nevoilor acestora si anticiparea de noi oportunitati de marketing;

 -Sustine raportul cu conturile cheie prin efectuarea de vizite periodice;

-Gestioneaza activitatile ATL și BTL;

-Identifica oportunitatile de marketing identificand cerintele consumatorilor;

-Definirea pietei, a cotei concurentului si a punctelor tari si a punctelor slabe ale concurentului;

-Prognozarea afacerilor proiectate;

-Stabilirea cotei de piata vizate.

Cerinte:

-Absolvent de studii superioare in domeniul economiei sau al administrarii afacerilor;

-Experienta de minimum 4-5 ani in industri FMCG (avantaj daca vine din productie de dulciuri/biscuiti);

-Experienta pe o functie similara (de coordonare, conducere) constituie un avantaj;

-Cunoasterea limbii engleza la nivel avansat;

-Detine permis de conducere cat.B si disponibilitate de deplasare;

-Persoana cu spirit de observatie, dinamism si gandire comerciala;

-Persoana orientata catre rezultate;

-Bune abilitati de comunicare si negociere.

Beneficii:

  -Lucrul in cadrul unui mediu de lucru plăcut, unde rezultatele sunt recunoscute È™i apreciate;

 -Activitate desfasurata in cadrul unei companii multinationale cu renume pe piata;

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "Manager Comercial" la adresa recrutare@bia.ro.