Aplica spontan

Manager Audit Intern

Localitate: Bucuresti, Mogosoaia

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR este in cautarea unei persoane pentru pozitia de Manager Audit Intern - Industria FMCG, pentru unul dintre clientii sai, o importanta companie din domeniul productiei alimentare.

Responsabiltati:

- Planificarea activitatii si pregatirea misiunilor de audit intern, precum si coordonarea echipei de audit intern;
- Elaboreaza planul anual de audit, actualizeaza si prioritizeaza analiza de riscuri;
- Planifica si executa misiuni de audit intern, in zona financiara si operationala, in conformitate cu standardele profesionale – i.e. normele nationale de audit financiar elaborate de CAFR si standardele internationale de audit intern (International Professional Practices Framework sau IPPF);
- Efectuarea misiunilor de audit intern conform planului anual de audit sau a solicitarilor abrobate de conducerea Grupului;
- Colectarea informatiilor necesare in derularea misiunilor de audit si documentarea procedurilor efectuate;
- Analiza procedurilor interne, identificarea si testarea controalelor interne implementate si identificarea deficientelor si zonelor de optimizare in sistemul de control intern al Grupului;
- Urmarirea si documentarea fluxurilor proceselor de business, inclusiv circulatia informatiilor/datelor si a documentelor justificative, pana la inregistrarea acestora in contabilitatea Grupului;
- Testeaza implementarea si eficacitatea sistemului de control intern din cadrul Grupului;
- Testarea completitudinii, existentei, acuratetii, evaluarii, drepturilor de proprietate si a inregistrarii si prezentarii informatiilor financiare in cadrul Grupului;
- Verificarea aplicarii corecte a procedurilor interne stabilite in cadrul Grupului prin efectuarea testelor de conformitate, sondaje, identificarea deficientelor din sistemul de control intern al Grupului;
- Raspunde de prezentarea in raport a inexactitatilor si erorilor constatate si este responabil ca acestea sa fie documentate in foi de lucru si sustinute de probe de audit.

Cerinte:

- Studii superioare de lunga durata, finalizate cu diploma de licenta;
- Membru CAFR (Camera Auditorilor Financiari din Romania);
- Certificat Association of Chartered Certified Accountants (ACCA) si/sau CIA (Ceritified Internal Auditor);
- Vechime de minim 7 ani in domeniul auditului intern, din -care minim 3 ani in functii de conducere (Director/ sef department/ Sef birou/ compartiment/ serviciu/ sau similar ca nivel de senioritate, implicand si atributii de coordonare) in domeniul managementului activitatii de audit intern;
- Cunoștințe in domeniul strategiilor de control intern a unei societati comerciale;
- Cunostinte de operare PC-Word, Excel, Power Point ;
- Cunoasterea limbii engleze, nivel fluent;

Beneficii:

- Pachet salarial motivant;

- Activitate desfasurata in cadrul unei companii cu renume pe piata;

Va rugam sa ne transmiteti CV-ul dvs. la adresa: recrutare@bia.ro cu subiectul: „Manager Audit Intern - Industria FMCG".