Aplica spontan

Manager Tehnic - Specialist Rumegatoare

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR cauta un Manager Tehnic - Specialist Rumegatoare pentru clientul sau, o companie  multinationala, unul dintre liderii de pe piata farmaceutica veterinara din Romania.

Locatia postului: Bucuresti sau Centrul tarii

- Sprijinirea în mod activ a obiectivelor de afaceri prin acordarea de asistență tehnică eficientă pentru clienÈ›i, echipei de vânzări È™i prin sustinerea tehnică a produselor pentru rumegătoare;

- Implicarea in mod activ, prin instruirea tehnică a fortei de vanzari din teren;

- Capacitatea de a oferi un răspuns precis È™i în cunoÈ™tință de cauză solicitarilor tehnice necesare, capacitatea de a asigura o investigatie completa, obiectivă È™i combaterea obiectiilor legate de produs È™i reacÈ›iile adverse suspectate;

- Interacționarea in mod eficient cu alți profesioniști din industria sănătății animalelor, inclusiv cu cei din societăți afiliate in lanțul de distribuție;

- Culegerea de date din piata si furnizarea lor catre departamentul de Marketing in vederea realizarii de analize si rapoarte specifice;

- Capacitatea de a lucra îndeaproape cu Directorul de Vanzari, Directorul de Marketing, Reprezentantii de Vanzari din teren

Cerinte:

- Studii superioare (preferabil Medicină Veterinară);

- 3-5 ani activitate productie in ferma rumegatoare;

- Foarte bune cunostinte de patologie veterinara;

- Cunostintele comerciale (chiar si la nivel teoretic) reprezinta avantaj;

- Limba engleza - obligatoriu, cel puÈ›in la un nivel mediu;

- Persoana ambitioasa, cu dorinta de dezvoltare;

- Capacitate de lucru autonom, cu minima supervizare;

- Capacitate de a lucra in echipa, de a construi relatii de colaborare;

- Atitudine pozitiva si proactiva;

- Bune abilitati de comunicare;

- Capacitatea de ințelegere a clienților și a dinamicii cerințelor pietei

Beneficii:

- Posibilitate de dezvoltare in cadrul unei companii multinationale in domeniul pharma veterinar, oportunitatea de specializare si de a deveni leader de opinie;

- Dezvoltarea competentelor proprii într-o echipa dinamica;

- Traininguri profesionale, atat in Romania, cat si in afara

Pentru a aplica, va rugam sa va inregistrati la http://cariere.bia.ro/jobs completand toate datele solicitate din CV si selectand pozitia pentru care aplicati.