Aplica spontan

Arhitect Middle/Senior

Localitate: Bucuresti

Data introducerii: 19 aprilie 2024

Responsabilitati:

BIA HCS cauta Arhitect Middle si Seniori, pentru o importanta companie din domeniul constructiilor civile.

- Reprezinta firma in cadrul intalnirilor cu beneficiarul, colaboratori, subcontractori, precum si in fata altor entitati in legatura cu proiectele pe care le coordonaeza;
- Integreaza si coordoneaza in cadrul proiectului solutiile de arhitectura, rezistenta, instalatii, sistematizare verticala, etc.;
- Coordoneaza si verifica echipa de arhitecti alocate proiectului pentru disciplina Arhitectura pentru care este responsabil;
- Poarta raspunderea respectarii termenelor de predare a echipei de arhitectura pe care o coordoneaza;
- Respecta bugetul de ore alocat proiectului pentru echipa de arhitectura;
- Responsabil cu respectarea nomelor in vigoare in cadrul solutiei tehnice de arhitectura;
- Evalueaza partial activitatea arhitectilor pe care ii coordoneaza si contribuie la imbunatatirea performantelor acestora;

Cerinte:

- Arhitect cu drept de semnatura;
- Experienta in lucrul cu institutiile locale si centrale de stat si/sau clienti privati;
- Cunostinte solide in cadrul urmatoarelor programe de ahitectura: locuinte colective, unitati de invatamant, sali de sport, spatii comerciale, birouri, cladiri pentru sanatate, etc.
- Cunostinte solide a normelor si normativelor in vigoare pentru domeniul de Arhitectura;
- Experienta in intocmirea documentatiei tehnice aferente tuturor fazelor de proiectare, conform HG 907/2016 cu modificarile si completarile ulteriore;
- Experienta dovedita in elaborarea caietelor de sarcini si a diverselor tipuri de detalii arhitecturale.
- Capacitatea de evaluare a impactului modificarilor de proiect;
- Experienta dovedita in etapa de asistenta tehnica/urmarire a proiectului;
- Capacitatea de coordonare a solutiilor tehnice aferente diverselor discipline din cadrul proiectului;
- Buna comunicare atat pe plan intern cat si extern in vederea coordonarii tehnice eficiente a proiectului;
- Cunostinte solide in Autocad – Autodesk, Revit – Autodesk – reprezinta un avantaj, Microsoft Office;
- Cunostinte in proiectare BIM reprezinta un avantaj;

Beneficii:

- Pachet salarial atractiv;
- Posibilitatea de a lucra in cadrul unei companii stabile, in continua dezvoltare, care investeste in angajati;
- Dezvoltarea competentelor proprii intr-o echipa dinamica, alaturi de persoane-cheie din cadrul companiei.

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "Arhitect Middle/ Arhitect Senior" la adresa recrutare@bia.ro