Aplica spontan

Contabil Taxe

Localitate: Bucuresti, Voluntari

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR este in cautarea unei persoane pentru pozitia de CONTABIL TAXE pentru o importanta companie producatoare de automobile.

- Intocmirea si reconcilierea lunara a registrului mijloacelor fixe (achizitii, vanzari, depreciere,etc);
- Inregistrarea in sistem facturile de achizitii si a deconturilor de cheltuieli in RON si valuta;
- Constituirea si inregistrarea accruals-uri pentru utilitati, auditori, asigurari , IT si altele;
- Inregistrare de provizioane;
- Reconcilierea, actualizarea si reevaluarea furnizorilor interni si externi;
- Analiza si reconcilierea lunara a conturilor alocate;

Cerinte:

- Absolvent/a de studii superioare in domeniul economic;
- Minimum 3 ani experienta in domeniul contabilitatii;
- Experienta de lucru in programul SAP;
- Cunostinte de contabilitate si fiscalitate;
- Cunostinte solide de Microsoft Office ( in special Word si Excel);
- Cunostinte de limba engleza;
- Persoana organizata si serioasa;

Beneficii:

- Activitate desfasurata in cadrul unei companii multinationale;
- Mediu de lucru placut, unde rezultatele sunt recunoscute si apreciate;

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "Contabil Taxe" la adresa recrutare@bia.ro.