Aplica spontan

Coordonator proiecte arhitectura (Project Manager)

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR recruteaza o persoana pentru pozitia de Coordonator proiecte arhitectura (Project Manager), pentru colaboratorul nostru, un Birou de proiectare constructii civile si industriale, cu renume pe piata.

Descrierea postului:

- Plаnifică, organizеаză, coordonеаză realizarea tututor proiectelor alocate departamentului de arhitectura;
- Pregătește proiectul și stabilește necesarul de resurse pentru proiect;
- Negociază contractele cu subcontractorii și gestionează relația cu aceștia (verificarea și aprobarea situațiilor de lucrări, conformitatea acestora cu contractul, validarea facturilor emise de aceștia);
- Participă la toate evenimentele proiectelor (recepții pe faze determinante, recepții parțiale sau finale, inclusiv recepția lucrărilor subcontractorilor);
- Coordonează departementul de arhitectură din punct de vedere administrativ;
- Coordonarea echipelor de arhitecți in relația cu inginerii executanți, specialiștii tehnici, proiectanții de diverse specialitați;

Cerinte:

- Absolvent al unei facultăți dе profil tehnic (Construcții Civile, Instalații pentru Construcții, Arhitectura.);
- Diplomă postuniversitară în Management în ConstrucÈ›ii constituie un avantaj suplimentar;
- Cunoașterea problemelor juridice și a standardelor dе siguranță;
- Foarte bune cunoștințe tehnice;
- Bune abilități dе planificare, organizare, coordonare și control;
- Abilități dе comunicare și negociere;
- Gestionare eficientă a timpului și capacitate dе luare a deciziilor logice;
- Accent puternic pe calitate;
- Capacitate dе analiză și sinteză;
- Capacitatea de a lucra si comunica cu beneficiarii si colaboratorii;
- CunostinÈ›e PC: Pachetul Office, în special Excel avansat, Word, Outlook, soft-uri dedicate managementului proiectelor MS Project, cunostinÈ›e bune dе AutoCAD;
Avantaj- cunostinte Revit;

Va rugam sa ne transmiteti CV-ul dvs. la adresa: recrutare@bia.ro cu subiectul: „ Coordonator proiecte arhitectura (Project Manager) ".