Aplica spontan

Manager operational

Localitate: Craiova, Slatina

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR recruteaza pentru clientul sau, importanta companie locala in domeniul Facility Management, o persoana care sa ocupe pozitia de  Manager operational.

Locatia postului: Craiova

Gestioneaza din punct de vedere operational echipele mobile si fixe alocate in vederea eficientizarii proceselor operationale in regiunea Olteniei;

- Raporteaza superiorului ierarhic stadiul proiectelor gestionate si colaboreaza cu Project Managerii privind contractele de tip retea;

- Urmareste indeplinirea obiectivelor financiare si participa la elaborarea bugetului anual;

- Realizeaza si transmite raportari financiare specifice, raspunzand de corectitudinea datelor raportate;

- Gestioneaza desfasurarea proceselor de vanzare, identifica si transmite oportunitatile de business identificate la nivel de regiune;

- Colaboreaza cu departamentele suport centrale pentru eficientizarea proceselor;

- Creeaza si dezvolta cultura calitatii proceselor si excelentei operationale;

- Asigura interfata cu celelalte linii de Business si/sau companii ale grupului si fructifica oportunitatile de business in cazul contractelor multicompanie;

- Supervizeaza si conduce echipele din subordine prin: instruirea personalului (în domeniul SSM atât la locul de muncă, cât È™i instruirea periodică), evaluarea periodica a performantelor personalului si stabilirea obiectivelor de performanță în concordanță cu obiectivele companiei, dezvoltarea profesională a personalului, impreuna cu departamentul HR;

- Propune necesarul de resurse umane si răspunde de planificarea È™i efectuarea concediilor de odihnă a angajaÈ›ilor din subordine  fără afectarea derulării normale a activității

Cerinte:

Cerinte:

- Studii superioare finalizate (reprezinta avantaj specializarea Electrica, Electronica, Electrotehnica sau similar);

- Minim 5 ani experienta in coordonare echipe de lucru ((20-40 de persoane);

- Experienta relevanta in gestionarea bugetelor de minim 500.000 euro/an;

- Experienta in coordonarea unui departament de mentenanta, ideal intr-o companie cu puncte de lucru in mai multe orase/regiuni;

- Cunostinte bune de intocmire business plan, urmarire costuri, gestionare bugete, derulare contractuala;

- Bune cunostinte de gestiune financiara si administrativa;

- Experienta in vanzari B2B - constituie un avantaj;

- Experienta in facility management si cunostintele tehnice privind procedurile de mentenanta instalatii - constituie un avantaj;

- Limba engleza - nivel avansat;

- Bune abilitati de relationare interpersonala si de comunicare;

- Bune abilitati de relationare cu clientii si orientare spre calitate;

- Atitudine proactiva;

- Permis de conducere cat. B;

- Disponibilitate de deplasare aprox. 50 % din timpul de lucru;

Beneficii:

- Mediu de lucru dinamic, intr-o companie cu un spirit antreprenorial dezvoltat;

- Pachet salarial atractiv, masina de serviciu, abonament servicii medicale, asigurare de viata.

Asteptam cu mult interes aplicatia dvs  la adresa anda.balanescu@bia.ro.