Aplica spontan

Contabil mijloace fixe

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR cauta pentru unul dintre clientii sai, o companie din domeniul retail, o persoana pentru pozitia CONTABIL MIJLOACE FIXE, care se va ocupa de:

-Gestionаreа componentelor de cont si a analizelor aferente conturilor repartizate de managerul direct;
-Verificarea tranzactiilor privind mijloacele fixe;
-Rularea amortizarii finale atat pe IFRS, cat si pe LG;
-Inregistrarea facturilor conform procedurilor interne;
-Intocmirea rapoartelor lunare privind mijloacele fixe;
-Urmarirea inchiderii in timp util a avansurilor acordate pentru achizitia de mijloace fixe.

Cerinte:

-Studii superioare finalizate (domeniul economic/financiar-contabil constituie un avantaj);
-Experienta anterioara similara (contabilitatea mijloacelor fixe) minim 1 an;
-Cunostinte MS Office nivel avansat (Excel, Outlook);
-Cunostinte utilizare SAP;
-Excelente abilitati dе comunicare, organizare;
-Lucru in echipa, atitudine pro-activa;
-Atentie la detalii.

Beneficii:

-Posibilitatea de a lucra in cadrul unei companii multinationale, de renume;
-Posibilitatea de a se dezvolta profesional.

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "Contabil mijloace fixe" la adresa recrutare@bia.ro. Numai candidatii considerati potriviti vor fi contactati.