Aplica spontan

Contabil Sef

Localitate: Buftea

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR recruteaza un Contabil Sef  pentru clientul sau, un important lider global in productia de recipiente de metal si sticla. Grupul este prezent in 21 de tari, cu 89 de facilitati de productie si un numar total de 19.000 de angajati.

  • Coordoneaza si planifica activitatile contabile in cadrul companiei;
  • Verifica inregistrarea corecta si operativa a datelor contabile;
  • Verifica operatiunile externe;
  • Verifica schimbarile legislative care apar, cu ajutorul programelor de legislatie;
  • Analiza structurii veniturilor si a cheltuielilor societatii si propune masuri de eficientizare;
  • Completeaza registrele contabile obligatorii respectand termenele legale specifice;
  • Inchiderea lunara a conturilor de cheltuieli, venituri si TVA;
  • Supervizeaza inchiderile de luna, asigurandu-se ca toate raportarile catre autoritatile fiscale sunt corecte si trimise la timp;
  • Intocmeste si analizeaza balanta lunara, verificand ca toate tranzactiile sunt inregistrate corect;
  • Realizarea contabilitatii pana la nivel de bilant inclusiv, calcularea taxelor si impozitelor.

Cerinte:

  • Studii superioare de specialitate (finante/contabilitate);
  • Expert contabil – autorizat CECCAR;
  • Experienta in domeniu de minim 5 ani;
  • Cunostinte foarte bune de operare PC (MS Office);
  • Limba engleza – nivel avansat;
  • Atentie la detalii;
  • Persoana organizata.

Beneficii:

Posibilitatea de a lucra in cadrul unei companii multinationale;

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "Contabil Sef" la  adresa recrutare@bia.ro. Numai candidatii considerati potriviti vor fi contactati.