Aplica spontan

Manager Resurse Umane

Anunt expirat

Responsabilitati:

Pentru clientul nostru, o importanta companie care activeaza in industria tipografica, recrutam o persoana pentru pozitia Manager Resurse Umane.

- Dezvolta strategia de resurse umane a companiei;

- Gestioneaza procesele de recrutare (pentru pozitiile blue collars, se va implica activ inclusiv in actiuni de teren pentru identificarea de candidati potriviti);

- Monitorizeaza procesul de inductie si integrare a noilor angajati, urmarind evolutia acestora din punct de vedere al performantelor si propune masuri de suport acolo unde este cazul;

- Dezvolta si sustine performanta angajatilor si aliniaza politica de personal la obiectivele de business ale companiei;

- Coordoneaza programele de instruire/training ale personalului;

- Propune impreuna cu managerii companiei planurile de dezvoltare pentru angajati si se asigura de respectarea acestora, tinand cont de bugetul alocat acestor demersuri;

- Ofera consultanta pe linie de HR managerilor din companie;

- Realizeaza exit-interviuri pentru a identifica factorii care au dus la luarea deciziei de parasire a firmei.

- Asigura respectarea legislatiei in vigoare in domeniul relatiilor de munca si a procedurilor si reglementarilor interne, relatia cu institutiile de profil;

- Reprezinta compania in relatia cu institutiile statului.

Cerinte:

- Studii superioare finalizate (Psihologie, Sociologie, Resurse Umane);

- Experienta intr-o pozitie similara minim 5 ani dovedita in domeniul resurselor umane, in special proceselor de recrutare si selectie, precum si proiectelor de dezvoltare organizationala;

- Cunostinte de utilizare PC si MS Office;

- Abilitati excelente de comunicare verbala si scrisa;

- Foarte buna cunoastere a tehnicilor de interviu, recrutare, selectie si metodologii;

- Bune abilitati de management al timpului, capacitatea de a planifica eficient si de a gestiona prioritatile;

- Persoana orientata spre rezultate, dinamica si auto-motivata;

- Amabilitate, promptitudine, punctualitate, seriozitate, responsabilitate.

Beneficii:

- Vei avea oportunitatea de a lucra in cadrul unei echipe dinamice, consultative;

- Vei avea ocazia sa aplici cunostintele profesionale.

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "Manager Resurse Umane" la adresa recrutare@bia.ro