Aplica spontan

Contabil Senior

Localitate: Bucuresti, Voluntari

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR este in cautarea unei persoane pentru pozitia de Contabil Senior pentru un important client din industria automotive.

Locatie: Voluntari.

CIM: perioada determinata.

-Evidenta corecta si completa a stocurilor prin pregatirea si verificarea rapoartelor lunare de stoc, precum si reconcilierea diferentelor dintre rapoartele contabile de stoc si cele comerciale;

-Inregistreaza in sistem  facturile de achizitii  de la furnizorii interni si externi;

-Inregistrarea deconturilor de cheltuieli;

-Componenta  conturi  “cheltuieli in avans”;

-Constituirea  si  inregistrarea  accruals-uri  pentru  utilitati, auditori, asigurari , IT, others;

-Analiza si reconcilierea lunara a  conturilor  alocate;

Cerinte:

-Absolvent/a de studii superioare in domeniul economic;

-Minimum 3 ani experienta in domeniul contabilitatii (pentru Contabilul Middle);

-Cunostinte de contabilitate si fiscalitate, in special cunostinte de legilsatie  intracomunitara  privind  evidenta stocurilor;

-Cunostinte solide de Microsoft Office (in special Word si Excel);

-Cunostinte de limba engleza (reprezinta un avantaj franceza);

-Experienta in prgramul SAP (constituie un avantaj pentru Contabilul Middle);

-Persoana energica, organizata si multitasking;

Beneficii:

-Posibilitatea de dezvoltare profesionala in cadrul unei companii cu traditie in domeniu;
-Lucrul in cadrul unei echipe care incurajeaza implicarea si initiative.