Aplica spontan

Contabil Senior

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR este in cautarea unui Contabil Senior pentru un client din domeniul consultantei fiscale si al contabilitatii.

 Responsabilități:
· Revizuirea înregistrărilor contabile efectuate de echipa de juniori;

· Asigurarea faptului că toate înregistrările, tranzacÈ›iile, rapoartele È™i documentaÈ›ia sunt conforme cu reglementările din România;

· Reconcilierea conturilor din balaÈ›a sintetică cu situaÈ›ia analitică;

· Pregătirea declaraÈ›iilor fiscale È™i aferente acestora, precum È™i calcule exacte È™i în timp util, depuneri È™i decontări de datorii către bugetul de stat în conformitate cu reglementările fiscale (TVA, Impozitul pe profit, WHT);

· Analiza, verificarea È™i pregătirea evidenÈ›elor contabile pentru tranzacÈ›iile menÈ›ionate mai sus;

· Comunicare cu clientul;

· SusÈ›inerea contabililor juniori în dezvoltarea competenÈ›ei lor profesionale.

Cerinte:

·   Studii superioare finalizate în specializarea Contabilitate sau FinanÈ›e;

.   Calificări: membru CECCAR;

·   Engleză È™i cunoÈ™tinÈ›e Excel – intermediar - avansat;

·   CunoÈ™tinÈ›e avansate în lucrul cu soft-uri contabile – Ciel, Saga, SAP, Navision, È™i altele reprezintă un plus;

·   Experiență minim 6 ani în contabilitate È™i cel puÈ›in 2 ani în poziÈ›ie de seniorat;

·   Abilități analitice È™i contabile puternice, abilități de rezolvare a problemelor, atenÈ›ie la detalii;

·   Abilitatea de a se ocupa de mai multe proiecte în acelaÈ™i timp în mod eficient È™i cu respectarea termenelor limită;

·   Abilitatea de a lucra atât independent cât È™i în echipă È™i preluarea de sarcini cu grad mare de dificultate;

·   Experiență într-o companie de consultanță este considerată un plus.

Beneficii:

- Vei avea oportunitatea de a lucra in cadrul unei echipe dinamice, consultative;
- Vei avea ocazia sa inveti si sa iti diversifici cunostintele profesionale;