Aplica spontan

Sef Santier - Focsani

Localitate: Buzau, Ramnicu Sarat, Focsani, Galati, Tecuci

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR este in cautarea unei persoane pentru pozitia de Sef Santier - Focsani, pentru unul dintre clientii sai, o importanta compania din domeniul constructiilor hidrotehnice.

- Isi insuseste documentele, documentatiile tehnice si cerintele proiectului;
- Controleaza, inainte de inceperea executiei lucrarilor, indeplinirea tuturor cerintelor stabilite in documentatii si in PTE;
- Organizeaza si conduce intreaga activitate de executie a lucrarilor in conformitate cu prevederile documentatiilor tehnice, ale normativelor in vigoare si ale procedurilor tehnice de executie (PTE);
- Raporteaza superiorului calitativ, cantitativ si valoric stadiul lucrarilor executate;
- Intocmeste necesare si urmareste aprovizionarea la timp cu materiale/produse conform graficului de executie;
- Organizeaza procesul de productie, asigura conditiile necesare executarii lucrarilor incredintate in termenele convenite si la nivelul cerintelor de calitate;
- Asigura aplicarea in procesul de productie a tehnologiilor de executie stabilite si incadrarea in manopera stabilita;
- Verifica planurile de executie si propune solutii constructive pentru rezolvarea neconformitatilor identificate;
- Urmareste executia lucrarilor de catre personalul din subordine, punerea in opera - calitativ si cantitativ - a materialelor prevazute in proiect
- Intocmeste dupa incheierea activitatii zilnice de productie, raportul de lucru zilnic, in vederea urmaririi executarii lucrarilor programate
- Supraveghează prezenţa zilnica la muncă si intocmeste pontajul pentru personalul din subordine
- Actualizeaza calendarul de desfasurare a activitatilor si jurnalul de santier;
- Intocmeste situatiile de lucrari, rapoartele de lucru, procesele verbale, precum și alte documentatii cu caracter tehnic;
- Efectueaza controlul calitatii lucrarilor incredintate in toate fazele tehnologice de executie;
- Intocmeste necesarul de resurse materiale si echipamentele tehnice (ET) in concordanta cu graficele de executie si stocurile existente si il supune verificarii Managerului de proiect/Reprezentant Antreprenor
- Asigura pastrarea in buna stare si folosirea conform normelor, a dotarilor, mijloacelor, echipamentelor incredintate pentru desfasurarea activitatilor pe care le conduce;
- Participa la receptiile partiale si finale ale lucrarilor, intocmeste documentatia necesara receptiei lucrarilor;

Cerinte:

- Studii superioare tehnice in domeniul constructiilor;
- Cunostinte tehnice privind executia lucrarilor de instalatii apa/canal;
- Experienta generala in constructii: minim 5 ani pe santier;
- Experienta in executie lucrari de instalatii apa/canal: minim 3 ani
- Capacitate de coordonare a echipei din subordine;
- Persoana ordonata, cu capacitate mare de concentrare si adaptare;
- Limba engleza – nivel mediu (constituie avantaj);

Beneficii:

- Salariu motivant;
- Mediul profesional care oferă oportunități de creștere și dezvoltare;
- InteracÈ›iuni interculturale în companii multinaÈ›ionale (MNC).

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "Sef santier - Focsani" la adresa recrutare@bia.ro.