Aplica spontan

Inginer Topograf - Focsani

Localitate: Buzau, Ramnicu Sarat, Focsani, Galati, Tecuci

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR este in cautarea unei persoane pentru pozitia de Inginer Topograf - Focsani, pentru unul dintre clientii sai, o importanta compania din domeniul constructiilor hidrotehnice.

  • Efectuează măsurători în conformitate cu standardele recomandate pentru executarea proiectelor topografice (masurători topografice ÅŸi cadastrale, măsuratori GPS);
  • Îndrumă ÅŸi coordonează activitatea echipelor de tehnicieni ÅŸi muncitori topografi;
  • Identifică, măsoară ÅŸi orientează punctele geodezice, înălÅ£imile ÅŸi alte caracteristici topografice utilizând formulele matematice;
  • Culege informaÅ£ii despre caracteristicile terenului folosind fotografii din aer ÅŸi alte tehnici digitale;
  • RevizuieÅŸte hărÅ£ile ÅŸi planurile existente, aducând corecÅ£iile ÅŸi ajustările necesare;
  • Coroborează datele foto, notările, înregistrările, rapoartele, hărÅ£ile originale pentru a elabora noi hărÅ£i;
  • ÎntocmeÅŸte ÅŸi actualizează baze de date topografice;
  • ÎntocmeÅŸte schiÅ£e, detalii, planuri în conformitate cu datele rezultate din măsuratori
  • Redactează rapoarte tehnice;
  • Culege date de pe teren ÅŸi proiectează lucrarile de construcÅ£ii ;
  • Extrage date din planÅŸele proiectului (plan situaÅ£ie, profil longitudinal, profile transversale), inclusiv prin interpolare acolo unde este cazul, precum ÅŸi verificarea acestor planÅŸe d.p.d.v. topografic;
  • Materializează (trasează) în teren datele sus-menÅ£ionate;
  • Efectuează ridicari topografice lunare în vederea determinării cantităţilor de lucrări executate ÅŸi calculul acestor cantităţi pe baza profilelor transversale rezultate;
  • Masoară terenurile pentru realizarea planurilor cotate;

Cerinte:

  • Studii superioare tehnice in domeniul geodeziei;
  • Experienta generala in constructii: minim 5 ani;
  • Autorizat Agentia Nationala de Cadastru si Publicitate Imobiliara (ANCPI),  minim categoria B;
  • Lucru in echipa, spirit creativ, adaptabilitate, dinamism;
  • Persoana ordonata, cu capacitate mare de concentrare si adaptare;

Beneficii:

- Salariu motivant;
- Mediul profesional care oferă oportunități de creștere și dezvoltare;
- InteracÈ›iuni interculturale în companii multinaÈ›ionale (MNC).

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "Inginer Topograf - Focsani" la adresa recrutare@bia.ro.