Aplica spontan

Maistru - Instalatii Hidrotehnice - Focsani

Localitate: Buzau, Ramnicu Sarat, Focsani, Galati, Tecuci

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR este in cautarea unei persoane pentru pozitia de Maistru - Instalatii Hidrotehnice - Focsani  pentru unul dintre clientii sai, o importanta compania din domeniul constructiilor hidrotehnice.

  • Organizeaza condiÈ›iile de desfășurare a activității formaÈ›iilor de lucru pe care le coordoneaza si supravegheaza activitățile de la punctul de lucru; Organizeaza si repartizeaza pe locuri de munca si executanti lucrarile de executat;
  • Organizeaza spatiul de lucru propriu si pentru personalul din subordine;
  • Instruieste personalul din subordine asupra lucrarilor noi ce sunt de executat;
  • Planifica È™i raporteaza activitatea de la punctul de lucru; preia lucrarile de la schimbul precedent si le preda schimbului urmator cu precizarea obiectivelor de urmarit;
  • Reverifica lucrarile care au fost realizate de catre postul de lucru anterior din lantul procedural;
  • Urmareste executia lucrarilor de catre personalul din subordine, punerea in opera - calitativ si cantitativ - a materialelor prevazute in proiect;
  • Intocmeste raportul de lucru zilnic dupa incheierea activitatii zilnice de productie, in vederea urmaririi executarii lucrarilor programate;
  • Supraveghează prezenÅ£a zilnica la muncă si intocmeste pontajul pentru  personalul din subordine;
  • Asigura pastrarea in buna stare si folosirea conform normelor, a dotarilor, mijloacelor, echipamentelor incredintate  pentru desfasurarea activitatilor pe care le conduce;
  • Verifica materialele aprovizionate din punct de vedere al concordantei cu prevederile de proiect si cu instructiunile emise de furnizor;
  • Participa la receptia calitativa a lucrarilor executate de catre personalul din subordine.

Cerinte:

  • Absolvent Scoala de Maistrii/Curs de calificare maistru constructor;
  • Experienta profesionala de minim 5 ani in constructii;
  • Experienta in functia de maistru de minim 2 ani;
  • Abilitati de planificare, organizare si coordonare personal;
  • Lucru in echipa, adaptabilitate, dinamism;

Beneficii:

- Mediul profesional care oferă oportunități de creștere și dezvoltare;
- InteracÈ›iuni interculturale în companii multinaÈ›ionale (MNC).

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "Maistru - Instalatii Hidrotehnice - Focsani" la adresa recrutare@bia.ro.