Aplica spontan

Director Sucursala - Germania

Localitate:

Anunt expirat

Responsabilitati:

Organizeaza, conduce si coordoneaza activitatile desfasurate de sucursala in conformitate cu prevederile legislative;
Evalueaza potentialul furnizorilor si clientilor, al pietei in general, urmarind in permanenta dezvoltarea afacerii; Organizeaza si asigura prospectarea permanenta a pietii constructiilor pe plan local, intocmirea ofertelor si transmiterea tuturor documentelor solicitate de societate pentru participare la proceduri de atribuire lucrari de C+M si adjudecarea executiei de noi lucrari;
Organizeaza si asigura realizarea prevederilor din contractele economice incheiate de sucursala sau repartizate de societate;
Organizeaza si dispune analize si verificari in cadrul sucursalei cu personal de specialitate, cu privire la activitatea economico-productiva si financiara, raspunzand de incadrarea in prevederile legislative si de recuperarea eventualelor prejudicii;
Verifica corectitudinea intocmirii situatiilor de lucrari precum si corelarea cu prevederile contractuale si avizeaza corespunzator;
Urmarirea incasarii la termen a contravalorii facturii emise in conformitate cu prevederile contractuale;
Analizeaza rezultatele controalelor si auditurilor interne si externe.

Cerinte:

Studii superioare, profil tehnic/constructii;
Experienta generala - minim 10 ani in domeniul constructiilor;
Experienta de minim 5 ani in conducerea si coordonarea unor proiecte de constructii / unitati (subunitati) cu activitate in constructii, pentru o cifra de afaceri de minim 25milioane lei/an;
Constituie avantaj desfasurarea activitatii intr-o firma de constructii, intr-o functie de conducere, pe teritoriul Germaniei;
Cunoasterea limbii germane nivel avansat

Beneficii:

- Salariu motivant;
- Mediul profesional care oferă oportunități de creștere și dezvoltare;
- InteracÈ›iuni interculturale în companii multinaÈ›ionale (MNC).

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "Director Sucursala - Germania" la adresa recrutare@bia.ro.