Aplica spontan

Contabil Sef (real estate) - zona Baneasa

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR recruteaza pozitia de Contabil Sef pentru clientul sau, o companie din domeniul Real Estate cu sediul in zona de Nord a Bucurestiului.

- Coordoneaza si planifica activitatile contabile in cadrul companiei;

- Verifica inregistrarea corecta si operativa a datelor contabile;

- Verifica operatiunile externe;

- Verifica schimbarile legislative care apar, cu ajutorul programelor de legislatie;

- Analiza structurii veniturilor si a cheltuielilor societatii si propune masuri de eficientizare;

- Completeaza registrele contabile obligatorii respectand termenele legale specifice;

- Inchiderea lunara a conturilor de cheltuieli, venituri si TVA;

- Supervizeaza inchiderile de luna, asigurandu-se ca toate raportarile catre autoritatile fiscale sunt corecte si trimise la timp;

- Intocmeste si analizeaza balanta lunara, verificand ca toate tranzactiile sunt inregistrate corect;

- Realizarea contabilitatii pana la nivel de bilant inclusiv, calcularea taxelor si impozitelor.

Cerinte:

- expert contabil inregistrat la CECCAR – activ;

- cunostinte solide de contabilitate si raportare financiara standalone si consolidate in real estate;

- raportari pe bursa;

- cunostinte foarte bune de fiscalitate;

- reprezentare si lucrul cu autoritatile statului si inspectii fiscale;

- cunoastere buna de ERP (Charisma este un plus);

- cunostinte solide de MS Office;

- Limba engleza - nivel mediu-avansat;

- Capacitati foarte bune manageriale, de comunicare si de lucru in echipa;

- Cunoasterea foarte buna de IFRS-uri;

- Capacitatea de a fi atenta la detalii si de a lucra sub stres si sub presiune pentru ideplinirea task-urilor;

Beneficii:

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "Contabil Sef" la  adresa recrutare@bia.ro.

Numai candidatii considerati potriviti vor fi contactati. Va multumim pentru intelegere!