Aplica spontan

Consilier Juridic Senior

Anunt expirat

Responsabilitati:

Suntem in cautarea unui Consilier Juridic Senior in cadrul MORE Outsourcing, companie ce ofera activitati de consultanta pentru afaceri si management: servicii de contabilitate, servicii financiare, consultanta taxe si impozite, servicii juridice, analiza financiara, servicii de trezorerie, risk management, servicii dedicate start-up-urilor.

- Revizuire contracte;

- Recuperare debite, reprezentare clienti in instanta;

- Registrul Comertului ( redactare documente, depunere dosar);

- Asistenta in relatia cu Oficiul de Stat pentru Inventii si Marci;

- Asistenta in relatia cu Protectia Consumatorului;

- Gestionare arhiva documente juridice;

- Analiza dispozitii legale/legislatie;

- Suport juridic pentru celelalte departamente

Cerinte:

- Absolvent al Facultatii de Drept;

- Minim 4 ani experienta de lucru intr-o pozitie similara (contracte, Registrul Comertului, instanta);

- Limba engleza la nivel mediu;

- Cunostinte Microsoft Office ( Word, Excel);

- Capacitatea de a gestiona termene limita stricte;

- Responsabilitate;

- Atentie la detalii;

- Bune abilitati de comunicare

Beneficii:

- Posibilitatea de dezvoltare a abilitatilor in domeniul juridic – comercial;

- Lucrul in cadrul unui colectiv tanar, intr-un mediu de lucru antreprenorial;

- Salariu atractiv

Pentru a aplica, te rugam sa te inregistrezi la http://cariere.bia.ro/jobs completand toate datele solicitate din CV si selectand pozitia pentru care aplici.