Aplica spontan

Specialist achizitii indirecte

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR este in cautarea unei persoane pentru pozitia Specialist Achizitii indirecte. Pozitia este deschisa pentru o companie din domeniul medical.

ACTIVITATI PRINCIPALE:
- Identificarea, evaluarea si selectarea potentialilor furnizori;
- Negocierea contractelor de furnizare;
- Gestionarea eficienta a stocurilor;
- Expedierea si urmarirea comenzilor de aprovizionare pana la receptia finala.

SARCINI/ACTIVITATI/RESPONSABILITATI:
- Identifica noi furnizori de produse in scopul largirii portofoliului comercial;
- Mentine si dezvolta relatia cu furnizorii traditionali ai companiei;
- Mentine si dezvolta relatii optime cu toti furnizorii si potentialii furniori, pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a problemelor uzuale si a situatiilor critice;
- Prospecteaza in permanenta piata de profil;
- Evalueaza si selecteaza potentiali furnizori;
- Evalueaza periodic furnizorii in baza criteriilor specifice stabilite la nivel de companie (ex. Conditii de livrare, preturi etc.);
- Identifica nevoile de aprovizionare si planifica comenzile, pe baza prognozelor, studierea istoricului de vanzari, urmarirea comenzilor curente, propuneri de aprovizionare.

Cerinte:

EXPERIENTA SI CUNOSTINTE NECESARE:
- Foarte bune cunostinte de utilizare PC (MS Office);
- Studii superioare finalizate;
- Limba engleza (scris si vorbit) – nivel mediu;
- Experienta anterioara intr-un post similar de 3 – 5 ani;

ABILITATI SI CARACTERISTICI PERSONALE:
- Abilitati deosebite de comunicare si negociere;
- Capacitatea de a coordona un numar mare de informatii;
- Gandire analitica, orientare spre rezultate;
- Capacitatea de a lua decizii rapide;
- Perseverenta si organizare.

Beneficii:

- Pachet salarial atractiv;

- Posibilitatea de a lucra in cadrul unei companii stabile, in continua dezvoltare, care investeste in angajati;

- Dezvoltarea competentelor proprii într-o echipa dinamica, alaturi de persoane cheie din cadrul companiei.

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "Specialist achizitii indirecte" la adresa recrutare@bia.ro