Aplica spontan

PR Specialist

Localitate: Brasov, Bucuresti, Cluj-Napoca, Iasi, Constanta, Sibiu, Timisoara

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR este in cautarea unei persoane pentru pozitia de PR Specialist pentru o agentie de comunicare si relatii publice, care ofera consultanta strategica si servicii de comunicare de criza.

- Vei dezvolta strategii de comunicare pentru clientii agentiei;

- Vei redacta si distribui materiale de presa, materiale de promovare, texte pentru website, brosuri etc.;

- Vei coordona si mentine relatia cu partenerii externi ai agentiei in vederea implementarii proiectelor de comunicare in zona de media relations;

- Este conectat în permanență la sursele de informare, monitorizează articolele apărute È™i atrage atenÈ›ia asupra subiecte;

Cerinte:

- Absolvent de studii superioare;

- Experienta de lucru in PR – Media Relations (min. 2 ani) sau presa scrisa (min. 5 ani);

- Cunostinte avansate de limba engleza;

- Persoana entuziasta, creativa si dinamica;

Beneficii:

- Program de lucru flexibi;

- Participarea la diverse evenimente;

- Acces la profesionisti din piata de PR (intern si externi);

- Weekenduri prelungite daca iti place sa calatoresti si iubesti city break-urile;

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "PR Specialist" la adresa recrutare@bia.ro