Aplica spontan

Analist financiar

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR este in cautarea unei persoane pentru pozitia Analist financiar. Pozitia este deschisa pentru o companie din domeniul medical.

-Efectuаreа divеrselor anаlizе еconomico-finаnciarе pе divеrse linii dе businеss in functie de solicitаrilе mаnаgеmentului;
-Analizаrea indicatorilor financiаri in conformitatе cu bugetele;
-Participarea activa la procesul de bugetare;
-Interpretarea relevanta a datelor financiare si prezentarea relationala a acestora si a diversilor indicatori financiari;
-Prelucrarea si organizarea bazelor de date pentru interpretare si analiza;
-Analizarea si transpunerea nevoilor de rapoarte operationale in analize standardizate;
-Realizarea rapoartelor operationale pentru top si middle management;
-Realizarea analizelor de profitabilitate si eficientizare a liniilor de business;
-Validarea cerintelor de business si crearea specificatiilor necesare pentru diverse proiecte de dezvoltare a rapoartelor de analiza, impreuna cu departamentele implicate;
-Participarea activa in/la testarea proceselor, construirea si validarea scenariilor de business, implementarea acestora si verificarea erorilor. Asigurarea suportului post implementare;
-Dezvoltarea, monitorizarea si intretinerea instrumentelor de raportare (BI).

Cerinte:

Calificari:
-Studii superioare economice
Experienta:
-Minim 5 ani experienta intr-o pozitie cu responsabilitati similare
Aptitudini, abilitati, competente:
-Cunostinte foarte bune de operare PC – Excel in mod deosebit
-Cunostinte soft ERP
-Inalta conduita profesionala si morala
-Abilitati superioare de analiza si sinteza in evaluarea si corelarea informatiilor
-Gandire logica, orientata spre rezultat, intuitie si creativitate, spirit de observatie, atentie distributiva
-Consecventa, perseverenta dar si initiativa, abordare strategica
-Echilibru afectiv si autocontrol in situatii de stres
-Capacitate de comunicare si lucru in echipa pentru atingerea obiectivelor individuale si de grup
-Capacitate de autoorganizare, autonomie si autodezvoltare

Beneficii:

- Pachet salarial atractiv;

- Posibilitatea de a lucra in cadrul unei companii stabile, in continua dezvoltare, care investeste in angajati;

- Dezvoltarea competentelor proprii într-o echipa dinamica, alaturi de persoane cheie din cadrul companiei.

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "Analist financiar" la adresa recrutare@bia.ro