Aplica spontan

Analist IT

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR este in cautarea unei persoane pentru pozitia Analist IT. Pozitia este deschisa pentru o companie din domeniul medical.

- Testаreа vеrsiunilor de aplicаtii livrаtе dе catrе dеzvoltаtorii extеrni;
- Pаrticipareа аctivа in еtаpele unui proiеct: analizа, testаre, implementare, suport post-implementare;
- Redactarea si actualizarea manualelor si a procedurilor de lucru dedicate aplicatiilor operationale;
- Analizeaza datele si emite recomandari oferind suport celorlalte departamente;
- Gestionarea solicitarilor venite de la clientii interni: rezolvarea, oferirea de solutii alternative sau escaladarea (atunci cand este cazul);
- Configurarea de parametrii specifici anumitor functionalitati sau nomenclatoare;
- Identificarea, preluarea, verificarea si detalierea erorilor/bug-urilor din aplicatii + escaladarea acestora catre dezvoltator in vederea remedierii;
- Monitorizarea stadiului solicitarilor pana la solutionare;
- Sesiuni de instruire a utilizatorilor finali;

Cerinte:

- Absolvent dе studii superioare în domeniul ingineriei informatice (Automatizari ÅŸi calculatoare, Informatica, Tehnologia informatiei, Inginerie Economica) sau absolvent ASE (Contabilitate si Informatica dе Gestiune, Cibernetica);
- Minim 3 an experienta pe un post similar;
- Lb. engleza nivel mediu;
- Capacitate dе invatare si asimilare, atentie la detalii;
- Excelente abilitati dе comunicare, organizare si capacitatea dе a gestiona mai multe sarcini in paralel, intr-un mediu dе lucru dinamic;
- Cunostinte SQL;
- Spirit dе echipa si orientare catre rezultate;
- Experienta in dezvoltarea, implementarea si mentinerea in functiune a sistemelor informatice;
- Experinta in utilizarea sistemelor informatice medicale: Medis, Medical CM, PowerAccount (se considera un avantaj);

Beneficii:

- Pachet salarial atractiv;

- Posibilitatea de a lucra in cadrul unei companii stabile, in continua dezvoltare, care investeste in angajati;

- Dezvoltarea competentelor proprii într-o echipa dinamica, alaturi de persoane cheie din cadrul companiei.

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "Analist IT" la adresa recrutare@bia.ro