Aplica spontan

Contabil Senior - firma de consultanta

Localitate: Bucuresti

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR este in cautarea unui Contabil Senior pentru un client din domeniul consultantei fiscale si al contabilitatii.

Responsabilități:
· Revizuirea înregistrărilor contabile efectuate de echipa de juniori;

· Asigurarea faptului că toate înregistrările, tranzacțiile, rapoartele și documentația sunt conforme cu reglementările din România;

· Reconcilierea conturilor din balața sintetică cu situația analitică;

· Pregătirea declarațiilor fiscale și aferente acestora, precum și calcule exacte și în timp util, depuneri și decontări de datorii către bugetul de stat în conformitate cu reglementările fiscale (TVA, Impozitul pe profit, WHT);

· Analiza, verificarea și pregătirea evidențelor contabile pentru tranzacțiile menționate mai sus;

· Comunicare cu clientul;

· Susținerea contabililor juniori în dezvoltarea competenței lor profesionale.

Cerinte:

·   Studii superioare finalizate în specializarea Contabilitate sau Finanțe;

·   Engleză și cunoștințe Excel – intermediar - avansat;

·   Cunoștințe avansate în lucrul cu soft-uri contabile – Ciel, Saga, SAP, Navision, și altele reprezintă un plus;

·   Experiență minim 6 ani în contabilitate și cel puțin 2 ani în poziție de seniorat;

·   Abilități analitice și contabile puternice, abilități de rezolvare a problemelor, atenție la detalii;

·   Abilitatea de a se ocupa de mai multe proiecte în același timp în mod eficient și cu respectarea termenelor limită;

·   Abilitatea de a lucra atât independent cât și în echipă și preluarea de sarcini cu grad mare de dificultate;

·   Experiență într-o companie de consultanță este considerată un plus.

Beneficii:

- Vei avea oportunitatea de a lucra in cadrul unei echipe dinamice, consultative;
- Vei avea ocazia sa inveti si sa iti diversifici cunostintele profesionale;

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "Contabil Senior" la adresa recrutare@bia.ro

Numai candidatii considerati potriviti vor fi contactati.

Va multumim pentru intelegere!