Aplica spontan

Finance Business Partner Operations

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR este in cautarea unei persoane pentru pozitia Finance Business Partner Operations, din cadrul unei mari companii multinationale din domeniul retailului.

Responsabilitatile tale:

  • Propunerea masurilor pentru eficientizare si automatizare a procesului de colectare de date, pentru a asigura un proces de planificare eficient la nivel de companie;
  • Consultanta financiara pentru managementul diferitelor arii de business, pentru a asigura cadrul necesar luarii celor mai bune decizii in procesul de planificare;
  • Intocmirea si analiza diverselor rapoarte cu privire la venituri VS cheltuieli, impactul bugetului asupra companiei, variatii de costuri etc.;
  • Analiza rapoarte bugetare si impactul bugetului asupra companiei si colaborare cu ceilalti manageri in vederea rezolvarii problemelor si discrepantelor;
  • Propune masuri de ajustare a deviatiilor fata de buget/forecast;
  • Intocmirea de rapoarte consolidate cu privire la initiativele strategice la nivel de companie colectand informatiile de la partenerii financiari si de la celelalte departamente;
  • Participarea activa in auditul extern si intern.
  • Elaborarea si implementarea politicilor si procedurilor specifice activitatii desfasurate;

Cerinte:

CERINTE:

  • Studii superioare in domeniul financiar;
  • Experienta de minim 5 ani in activitati de planificare, raportare, bugetare si controlling;
  • Cunostinte de limba engleza nivel mediu - avansat;
  • Cunostinte operare PC, MS Office (Excel, Word, PowerPoint) - nivel mediu-avansat.

Este ideal daca ai si:

  • Capacitatea de organizare si prioritizare a sarcinilor;
  • Abilitati de analiza si gandire critica;
  • Capacitatea de solutionare a problemelor in situatii de stres sau sub presiune;
  • Creativitate;
  • Cunostinte SAP.

Beneficii:

Beneficiile oferite de #mega:

  • Pachet de compensatii si beneficii corelat cu experienta ta profesionala;
  • Card de tichete de masa;
  • Bonus anual prin care iti rasplatim performanta si devotamentul;
  • Card de reduceri dedicat achizitionarii produselor Marca Proprie Mega Image;
  • Evenimente interne prin care recunoastem meritele colegilor nostri;
  • Suport financiar pentru evenimente speciale din viata ta;
  • Reduceri dedicate iubitorilor de lectura, pasionatilor de shoping si celor care isi doresc sa se mentina “in forma”;
  • Posibilitatea de crestere in cariera si mobilitate interna.