Aplica spontan

Manager gestiune

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR este in cautarea unei persoane pentru pozitia Manager gestiune. Pozitia este deschisa in cadrul unei mari companii medicale.

Obiectivul principal al postului:

Se asigura ca procesele de primire a marfii, depozitare si distributie sunt efectuate in stricta conformitate cu legislatia in vigoare si procedurile interne. De asemenea, trebuie sa eficientizeze activitatea departamentului Gestiune prin propuneri si planuri de actiune aprobate de conducerea companiei.

Responsabilitati principale:

  1. Principala responsabilitate este de a coordona gestionarea corecta a stocurilor de marfa, si orice alte produse necesare desfasurarii activitatii companiei;
  2. Gestioneaza mijloacele fixe si obiectele de inventar aferente depozitului si asigura exploatarea acestora in cele mai bune conditii;
  3. Se asigura ca fiecare angajat din subordine cunoaste si si-a insusit obiectivele, sarcinile si responsabilitatile alocate;
  4. Monitorizeaza si controleaza permanent activitatea personalului din subordine si gradul de indeplinire a obiectivelor cantitative si valorice;
  5. Inspecteaza zilnic stocurile de marfa din gestiune pentru constatarea unor eventuale deteriorari.
  6. Raporteaza superiorului ierarhic diferentele intre marfa fizica si cea scriptica aparute si propune solutii de imbunatatir si eficientizare .
  7. Coordoneaza utilizearea eficienta a spatiul de depozitare a bunurilor, ia masuri de prevenire a deteriorarii acestora optimizand spatiul disponibil;
  8. Coordoneaza implementarea stocului tampon si supravegheaza pastrarea si optimizarea acestuia.
  9. Este responsabil pentru intocmirea planului de depozitare care sa evidentieze locul in care se afla marfurile pe categorii;
  10. Analiza activitatii din departamanent si realizarea unui plan de actiune pentru eficientizarea proceselor de lucru.

Cerinte:

  • Studii superioare finalizate
  • cunoÅŸtiinÅ£e operare calculator, in special pachetul Office si alte programe de gestiune
  • cunostinte de gestiune si stoc conform legislatiei in vigoare
  • cunostinte de contabilitate primara
  • experienta in gestiune de minim 5 ani si de coordonare a echipei de minim 2 ani
  • capacitate de comunicare si concentrare
  • spirit organizatoric

Beneficii:

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "Manager gestiune" la adresa recrutare@bia.ro