Aplica spontan

Director achizitii

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR este in cautarea unei persoane pentru pozitia Director achizitii. Pozitia este deschisa pentru o companie din domeniul medical.

Prospecteaza in permanenta piata de profil;

Mentine si dezvolta relatia cu furnizorii traditionali ai companiei;

Mentine si dezvolta relatii optime cu toti furnizorii si potentialii furniori, pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a problemelor uzuale si a situatiilor critice;

Evalueaza si selecteaza potentiali furnizori;

Evalueaza periodic furnizorii in baza criteriilor specifice stabilite la nivel de companie (ex. Conditii de livrare, preturi etc.);

Identifica nevoile de aprovizionare si planifica comenzile, pe baza prognozelor, studierea istoricului de vanzari, urmarirea comenzilor curente, propuneri de aprovizionare;

Negociaza conditiile initierii si derularii de noi contracte;

Propune procedura de achizitie /aprovizionare si modificarile acesteia atunci cand se impun;

Evalueaza si analizeaza factorii de influenta a achizitiilor actuale si propune masuri de actiune astfel incat activitatea companiei sa nu fie afectata;

Previne sincopele in aprovizionarea cu produse, gasind produse similare;

Urmareste in permanenta evolutia preturilor pe piata interna si externa

Organizarea, planificarea si coordonarea activitatilor specifice de achizitii interne;

Evaluarea necesarului de materiale si echipamente , planificarea acestora, conform nevoilor reale;

Impreuna cu managementul companiei participa la dezvoltarea si imbunatatirea sistemului de control intern, in vederea identificarii si minimizarii riscurilor operationale majore;

Cerinte:

Studii superioare finalizate

Min 5 ani experienta in rol de director achizitii, din care min 3 ani  in companii de servicii medicale, farmaceutice, aparatura medicala, consumabile medicale

Engleza – nivel avansat

Pachet Office si software specializat

Abilitati foarte bune de negociere

Abilitati de organizare si prioritizare

Rezistenta la stres

Abilitati de planitificare, cu incadrare in termene stranse

Coordonarea echipei

Gandire analitica

Capacitatea de a lua decizii rapide

Comunicare eficienta

Beneficii:

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "Director achizitii" la adresa recrutare@bia.ro