Aplica spontan

Junior Brand Manager Retail

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR recruteaza  Junior Brand Manager Retail  pentru unul din clientii sai, cel mai important retailer de optica medicala din Romania.

Locatia postului: Bucuresti

- Analiza produselor si serviciilor existente ale organizatiei, scopul cresterii calitatii acestora si diversificarii lor;

- Analiza concurentei si identificarea punctelor tari si a punctelor slabe ale produselor acestora;

- Analiza preturilor practicate pe piata si realizarea de propuneri fundamentate de modificare

a preturilor practicate de organizatie;

- Colaborarea cu agentiile de publicitate si cu mass-media si negocierea contractelor de lansare a noilor produse;

- Propunerea, crearea si implementarea de produse noi, in acord cu cererea de pe piata;
- Participarea la targuri de specialitate, la lansarea colectiilor noi, selectia produselor din colectia noua, propunerea de promotii, reduceri, etc ;

- Intocmirea de rapoarte lunare, trimestriale, semestriale sau anuale despe produsele organizatiei, despre impactul acestora pe piata, insotite de sugestiile si propunerile de sporire a cotei de piata;

- Proiectarea de chestionare in vederea identificarii modului de structurare a pietei, efectuarea culegerii de date si a prelucrarii statistice consecutive aplicarii lor, redactarea raportului de studiu al pietei si gestionarea datelor statistice (numar de clienti, numar de contracte, evaluarea produselor);

- Organizarea de traininguri de produs pentru angajatii companiei ce recomanda produsele respective;

- Incentivarea personalului prin organizarea de concursuri de vanzare pe diferitele branduri din portofoliu

Cerinte:

- Experienta minim 2 ani in zona de Retail pe o pozitie care implica activitati comerciale si de marketing (elaborarea de preturi, calcul marje etc, negociere cu furnizorii, etc);

- Experienta in realizare studii de piata;

- Studii superioare in domeniul economic;

- MS Office, in special Excel, la nivel avansat;

- Limba engleza la nivel avansat;

- Permis de conducere categoria B;

- Disponibilitate pentru deplasari in tara si in strainatate;

- Foarte bune abilitati de comunicare (scris si verbal);

- Foarte bune abilitati de analiza si sinteza;

- Foarte bune abilitati numerice;

- Persoana ambitioasa, cu dorinta de invatare;

- Atitudine deschisa, flexibilitate;

- Abilitati numerice

Beneficii:

- Companie cu valori solide si cu perspective de dezvoltare;

- Salariu atractiv si bonus in functie de performanta;

- Oportunitati de ascensiune profesionala in cadrul unei companii importante

Pentru a aplica, te rugam sa te inregistrezi la http://cariere.bia.ro/jobs completand toate datele solicitate din CV si selectand pozitia pentru care aplici.