Aplica spontan

Specialist Recrutare

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR este in cautarea unei persoane pentru pozitia Specialist Recrutare. Pozitia este deschisa pentru o companie din domeniul medical.

RESPONSABILITATI:

Identifică și administrează canalele de recrutare potrivite pentru posturile vacante;

Concepe și postează anunțurile de recrutare, pe baza discuțiilor cu șefii de departament;

Gestionează relația cu agențiile de recrutare externă;

Selectează candidaÈ›ii pe baza CV-urilor, în funcÈ›ie de profilul candidatului È™i cerinÈ›ele postului;

Contactează candidaÈ›ii selectaÈ›i în vederea programării interviurilor;

Participă activ în cadrul procesului de intervievare È™i selecÈ›ie a candidaÈ›ilor;

Evaluează și vine cu propuneri, cu privire la candidații selectați, către factorii de decizie;

Evaluează calitatea procesului de recrutare și raportează indicatorii de eficiență;

Administrează și asigură actualizarea bazei de date cu candidați;

Informează candidații cu privire la rezultatul procesului de selecție;

Asigură suport în cadrul companiei cu privire la procesul de recrutare È™i evaluare internă a candidatilor;

Monitorizează piața muncii.

Cerinte:

Absolvent studii superioare;

Cunoștințe MS Office (Word, Excel);

CunoÈ™tinÈ›e limba engleză – nivel mediu/avansat;

2-3 ani experiență în domeniul recrutării de personal (constituie avantaj recrutare în domeniul medical)

Abilități foarte bune de organizare, comunicare, prezentare și relaționare cu oamenii;

Capacitate de observație și analiză comportamentală;

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "Specialist recrutare" la adresa recrutare@bia.ro