Aplica spontan

Arhitect Senior

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR este in cautarea unei persoane pentru pozitia de Arhitect Senior - pozitia fiind deschisa in cadrul unei companii de proiectare, arhitectura si design cu punctul de lucru in zona de Nord a Bucurestiului.

- Implicarea in dezvoltarea unor concepte si proiecte arhitecturale complexe: birouri, blocuri de locuit, hale pentru depozitare si/sau productie, constructii sportive;
- Intocmirea proiectelor tehnice (CU, DTAC, PT, DE): parti scrise si parti desenate, liste de cantitati, fise tehnice, devize etc;
- Intocmirea documentaţiilor tehnice pentru obţinerea avizelor, acordurilor şi a autorizaţiilor de construire;
- Urmarirea proiectului in toate etapele de executie inclusiv coordonarea cu celelalte specialitati (Arhitectura, Rezistenta, Instalatii);
- Asistenta tehnica pe santier;

- Intelegerea partilor scrise si desenate in vederea elaborarii de modele 3D detaliate cu acuratete;
- Producerea de randari realiste/ fotorealiste, filme/ animatii cu atmosfera realista, scheme 3D si randari de marketing/ brosuri de prezentare;
- Creativitatea in compozitie vizuala pentru imagini statice si animate;
- Lucrul in cadrul echipei alcatuite din membri experimentati pe o plaja larga de specialitati.

Cerinte:

  • Studii superioare de specialitate finalizate – Arhitectura;
  • Experienta minima de lucru in proiecte complexe: minim 7 ani;
  • Cunostinte foarte bune in ceea ce privesc normele si legislatia in vigoare;
  • Capacitatea de a lucra si comunica direct cu beneficiarii si colaboratorii;
  • Capacitatea de a lucra atat singur cat si in echipa in toate fazele elaborarii unui proiect;
  • Realizare coordonare proiecte cu celelalte specialitati, asigurand rezolvarea eventualelor neconcordante;
  • Capacitate de organizare proiect si creativitate.

Programe de specialitate:
- Cunoscator al programului de proiectare AutoCAD;
- Modelarea in Revit reprezinta un avantaj;
- Cunoasterea programelor de modelare 3D: 3DS Max, Revit, Sketchup la un nivel avansat;
- Experienta pe partea de rendering de imagini statice cu V-ray (3Ds Max, Sketchup);
- Experienta pe partea de post procesare, editare video/ audio/ photo cu Photoshop, CorelDraw

Beneficii:

- Posibilitatea de a lucra in cadrul unei companii stabile, in continua dezvoltare, care investeste in angajati;

- Dezvoltarea competentelor proprii într-o echipa dinamica, alaturi de persoane-cheie din cadrul companiei.

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "Arhitect Senior" la adresa recrutare@bia.ro