Aplica spontan

Area Sales Manager

Localitate: Brasov, Cluj-Napoca

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR recruteaza o pozitie de  Area Sales Manager pentru unul din clientii sai, cel mai important retailer de optica medicala din Romania.

Locatia postului: centrul tarii – judetele Cluj/Brasov

- Coordonarea activitatii magazinelor existente in momentul de fata in retea si a magazinelor care se vor deschide in viitor in zona centrala a tarii;

- Implementarea strategiei de vanzari a companiei la nivelul ariei teritoriale coordonate;

- Recrutarea, motivarea si evaluarea echipei;

- Mentinerea permanenta a relatiei cu celelalte departamente ale companiei (Marketing, Juridic, etc);

- Implicare in realizarea bugetelor si a planului de vanzari;

- Urmarirea si interventia proactiva in sensul indeplinirii performantei de business (obiective cantitative si calitative);

- Responsabil de buna desfasurare a activitatii magazinelor – asigurarea corectitudinii documentelor, a curateniei punctelor de lucru, etc.;

- Business Development – analiza concurentei, dezvoltarea retelei in orasele cu potential din zona centru vest;

Cerinte:

- Experienta 3 ani in Retail, preferabil in cadrul unui magazin;

- Experienta anterioara de coordonare echipa;

- Cunostinte MS Office (Word, Excel);

- Cunoasterea limbii engleze reprezinta avantaj;

- Experienta in domeniul opticii medicale constituie un avantaj;

- Persoana ambitioasa, cu dorinta de a demonstra, orientata spre rezultate;

- Foarte bune abilitati de comunicare si de relationare;

- Bune abilitati de coordonare a echipei (recrutare, motivare, evaluare);

- Atitudine proactiva, orientata spre gasirea de solutii;

- Orientare spre client;

- Disponibilitate la deplasari si la program de lucru prelungit

Beneficii:

- Companie cu valori solide si cu perspective de dezvoltare;

- Salariu atractiv si bonus in functie de performanta;

- Oportunitati de ascensiune profesionala in cadrul unei companii importante

Pentru a aplica, te rugam sa te inregistrezi la http://cariere.bia.ro/jobs  completand toate datele solicitate din CV si selectand pozitia pentru care aplici.