Aplica spontan

Contabil

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR este in cautarea unui Contabil Senior pentru un client din domeniul consultantei fiscale si al contabilitatii.

Responsabilități:
· Revizuirea inregistrarilor contabile;

· Asigurarea faptului ca toate inregistrarile, tranzactiile, rapoartele si documentatia sunt conforme cu reglementarile din România;

· Reconcilierea conturilor din balata sintetica cu situatia analitica;

· Pregatirea declaratiilor fiscale si aferente acestora, precum si calcule exacte si in timp util, depuneri si decontari de datorii catre bugetul de stat in conformitate cu reglementarile fiscale (TVA, Impozitul pe profit, WHT);

· Analiza, verificarea È™i pregătirea evidentelor contabile pentru tranzactiile mentionate mai sus;

· Comunicare cu clientul;

· SusÈ›inerea contabililor juniori in dezvoltarea competenÈ›ei lor profesionale.

Cerinte:

·   Studii superioare finalizate in specializarea Contabilitate sau Finante;

·   Engleza si cunostinte Excel – intermediar - avansat;

·   Cunostinte avansate in lucrul cu soft-uri contabile – Ciel, Saga, SAP, Navision, È™i altele reprezinta un plus;

·   Experienta minim 6 ani în contabilitate si cel puÈ›in 2 ani în pozitie de seniorat;

·   Abilitati analitice si contabile puternice, abilitati de rezolvare a problemelor, atentie la detalii;

·   Abilitatea de a se ocupa de mai multe proiecte in acelasi timp in mod eficient si cu respectarea termenelor limita;

·   Abilitatea de a lucra atat independent cat si in echipa È™i preluarea de sarcini cu grad mare de dificultate;

·   Experienta intr-o companie de consultanta este considerata un plus.

Beneficii:

- Vei avea oportunitatea de a lucra in cadrul unei echipe dinamice, consultative;
- Vei avea ocazia sa inveti si sa iti diversifici cunostintele profesionale;

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "Contabil Senior" la adresa recrutare@bia.ro