Aplica spontan

Specialist achizitii administrative

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA Human Capital Solutions este in cautarea unei persoane pentru pozitia Specialist Achizitii in cadrul unei companii din domeniul medical.

ACTIVITATI PRINCIPALE:

- planificarea întocmirii documentaÈ›iilor de atribuire în funcÈ›ie de prioritate È™i importanță;
- elaborarea documentațiilor de achiziție publică (strategie de contractare, fișa de date, caiet de sarcini, formulare, model de contract);
- evaluarea ofertelor depuse în cadrul procedurilor de achiziÈ›ie derulate, întocmirea documentelor aferente procesului de evaluare È™i a dosarului procedurii;
- coordonarea achiziÈ›iilor directe electronice, în funcÈ›ie de nivelul de preÈ› cerut de client È™i în funcÈ›ie de rentabilitatea achiziÈ›iei;
- întocmirea contractelor cu furnizorii de la care urmează să se achiziÈ›ioneze;
- transmiterea comenzilor către furnizori în baza contractelor încheiate;
- obÈ›inerea facturilor emise de către furnizori pentru produsele comandate È™i transferarea acestora către Contabilitate È™i Gestiune pentru a fi introduse în sistem.

Cerinte:

- experiență în domeniul achizitiilor publice, preferabil în achiziÈ›iile derulate în domeniul medical;
- experiență specifică în elaborarea È™i evaluarea documentaÈ›iilor aferente acordurilor cadru, constituie avantaj;
- curs Expert Achiziții publice (cod COR 214946), constituie avantaj.
- studii superioare finalizate;
- cunoștințe operare PC (MS Office);
- cunoștințe limba engleză.

Beneficii:

- Pachet salarial atractiv;

- Posibilitatea de a lucra in cadrul unei companii stabile, in continua dezvoltare, care investeste in angajati;

- Dezvoltarea competentelor proprii într-o echipa dinamica, alaturi de persoane cheie din cadrul companiei.

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "Specialist achizitii administrative" la adresa recrutare@bia.ro