Asistent Director General si Departament Marketing (companie multinationala – perioada determinata)

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR cauta un Asistent Manager pentru clientul sau, o companie multinationala, unul dintre liderii de pe piata farmaceutica veterinara din Romania.

Locatia postului: Bucuresti

- Asigura si ofera suport administrativ Directorului General al companiei;

- Asigura servicii de receptie, secretariat si protocol;

- Participa la activitatiile administrative curente ale firmei: gestioneaza corespondenta de intrare si de iesire a companiei; se asigura de primirea si transmiterea documentor prin posta, servicii de curierat; se asigura de completarea necesarului de articole de birotica, consumabile;

- Asigura relatia cu institutiile bancare - depunerea si ridicarea de acte si valori in vederea efectuarii operatiunilor bancare sub directa indrumare a departamentului financiar;

- Mentine relatia cu autoritatile vamale - depunere si ridicare de acte si valori in vederea efectuarii operatiunilor de vamuire sub directa indrumare a departamentului de logistica;

- Organizeaza evenimente de PR si vizite VIP pentru Directorului General si celelalte departamente: rezervari de hotel, rezervari de bilete de avion, atat pentru angajatii din Romania, cat si pentru partenerii externi;

- Realizeaza diverse activitati pentru persoanele-cheie din companie (rapoarte vanzari, documente, prezentari in PowerPoint, etc.);

- Management date de marketing din teren;

- Mentine si administreaza baza de date cu clientii, colaboratorii companiei;

- Tine legatura cu anumiti furnizori ai companiei;

- Realizeaza diferite transporturi urgente de produse medicinale: de la vama la depozit, de la depozit la beneficiar, etc;

- Se asigura de realizarea machetelor pentru materialele promotionale (machete, brosuri, invitatii la evenimente, etc.) si urmareste productia acestora;

- Traduce, adapteaza la legislatia romaneasca diferite materiale promotionale a produselor / a companiei si le trimite spre aprobare departamentelor care au facut solicitarea;

Cerinte:

- Absolvent studii superioare, domeniul economic/turism reprezinta avantaj;

- Experienta anterioara 1 an intr-un rol similar – constiuie avantaj

- Limba engleza – nivel avansat;

- Cunostinte limba franceza – constituie avantaj;

- MS Office (Word, PowerPoint, Excel) – nivel avansat;

- Cunostinte CorelDraw, Adobe Photoshop sau alte programe de grafica – constituie avantaj;

- Permis de conducere categoria B;

- Disponibilitate pentru deplasari in Bucuresti;

- Persoana organizata, capabila sa isi gestioneze bine activitatile si timpul de lucru;

- Responsabilitate, orientare spre rezultate;

- Atitudine proactiva, dorinta de a se implica

Beneficii:

- Posibilitate de a lucra in cadrul unei companii multinationale stabile, in continua dezvoltare, care investeste in angajati;

- Dezvoltarea competentelor proprii într-o echipa dinamica, alaturi de persoane-cheie din cadrul companiei;

- Salariu atractiv