Aplica spontan

System Administrator

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR recruteaza pentru unul dintre clientii sai, o companie din domeniul editorial, o persoana pentru pozitia "System Administrator".

-  Rezolva problemele legate de calculatoarele, sistemele de operare si aplicatiile instalate pe calculatoarele companiei, sosite pe diverse cai de comunicare ( email, sistem de ticketing, telefon etc), intelegand atat implicarile tehnice cat si cele de business;

- Se deplaseaza in punctele de vanzare ale Librariilor Humanitas pentru rezolvarea problemelor care nu pot fi remediate prin accesul de la distant;

-  Administreaza serverele linux ale companiei ( OpenVPN, Ticketing, Open Media Vault, TrueNAS);

 -    Analizeaza si comunica dezvoltatorilor de software eventualele probleme generate de aplicatii sau cerinte ale utilizatorilor, asigurandu-se de rezolvarea acestora in timp util;

 -     Analizeaza periodic configuratiile hardware ale statiilor de lucru pentru eventualele recomandari de upgrade in vederea optimizarii capacitatii de lucru pe softurile de gestiune sau de productie;

-      Creeaza conturi de Active Directory pentru utilizatorii noi, conform procedurii si in concordanta cu solicitarile sosite din partea HR sau a superiorilor, atribuie permisiuni si drepturi de acces pe resursele software necesare;

-        Analizeaza lista de incidente software sosite din partea utilizatorilor si propune solutii de prevenire a acestora;

-       Asigura securitatea statiilor de lucru conform regulilor interne;

-        Lucreaza impreuna cu managerul pentru a prioritiza activitatile necesare;

-        Identifica si defineste oportunitati de imbunatatire a proceselor existente;

Cerinte:

 - Cunostinte hardware solide

 - Sisteme de operare Windows

  - Windows Server,  IOT si DIY - nice to have

 - Linux ( posibilitate dezvoltare si invatare)

 - Cunostinte networking, switchuri, routere, cablari UTP, imprimante etc

 - permis auto categoria B

Beneficii:

Va rugam sa ne transmiteti CV-ul dvs. la adresa: recrutare@bia.ro cu subiectul: „System Administrator".