Aplica spontan

Contabil Mijloace Fixe

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR cauta pentru unul dintre clientii sai, o companie din domeniul retail, o persoana pentru pozitia CONTABIL MIJLOACE FIXE, care se va ocupa de:

Gestionаreа componentelor de cont si a analizelor aferente conturilor repartizate de managerul direct;
Verificarea tranzactiilor privind mijloacele fixe;
Rularea amortizarii finale atat pe IFRS, cat si pe LG;
Inregistrarea facturilor conform procedurilor interne;
Intocmirea rapoartelor lunare privind mijloacele fixe;
Urmarirea inchiderii in timp util a avansurilor acordate pentru achizitia de mijloace fixe.

Cerinte:

Studii superioare finalizate (domeniul economic/financiar-contabil constituie un avantaj);
Experienta anterioara similara (contabilitatea mijloacelor fixe) minim 1 an;
Cunostinte MS Office nivel avansat (Excel, Outlook);
Cunostinte utilizare SAP;
Excelente abilitati dе comunicare, organizare;
Lucru in echipa, atitudine pro-activa;
Atentie la detalii.

Beneficii:

Posibilitatea de a lucra in cadrul unei companii multinationale, de renume;
Posibilitatea de a se dezvolta profesional.

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "Contabil mijloace fixe" la adresa recrutare@bia.ro. Numai candidatii considerati potriviti vor fi contactati.