Aplica spontan

Inginer Ofertare

Localitate: Sibiu

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR este in cautarea unui Inginer Ofertare - infrastructura sau structura si instalatii pentru o companie germana din domeniul constructiilor.

• Elaborarea ofertelor financiare È™i tehnice la achiziÈ›ii publice È™i private;
• Analizarea documentaÈ›iei tehnice de ofertare , formulare solicitare de clarificari in perioada de preofertare si raspuns la solicitatri de clarificari in perioada de evaluare a ofertelor;
• Pregătirea necesarului de materiale/lucrări în vederea obÈ›inerii ofertelor de preÈ›;
• Calcularea preÈ›urilor lucrărilor de construcÈ›ii - drumuri, poduri , consolidari;
• Transpunerea preÈ›urilor în program devize;
• Intocmirea ofertei tehnice (memorii, grafice, etc);
• Elaborarea decontărilor;
• Elaborarea situaÈ›iilor de lucrări;
• Elaborarea NCS/NR;

Cerinte:

- Experinta de lucru in ofertare infrastructura sau structura si instalatii;
- Absolvent de studii superioare tehnice;
- Cunostinte medii de limba engleza;
- Cunoștințe de lucru cu pachetul Microsoft - Excel;
- Cunoștințe software tip Deviz ( Intelsoft; Doclib);
- CunoÈ™tinÈ›e în legislaÈ›ia achiziÈ›iilor publice;
- CunoÈ™tinÈ›e MS Project – avantaj;

Beneficii:

- Pachet salarial motivant;
- Desfasurarea activitatii intr-un mediu stabil si placut;
- Activitate desfasurata in cadrul unei companii multinationale cu renume pe piata;

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "Inginer Ofertare" la adresa recrutare@bia.ro