Aplica spontan

Contabil Senior

Anunt expirat

Responsabilitati:

Pentru clientul nostru, companie ce ofera consultanta fiscala recrutam Contabil Senior.

- asigurarea contabilitatii clientilor, conform legislatiei in vigoare;

- verificarea elementelor din balanta;

- efectuarea de operatiuni specifice inchiderilor contabile lunare, pregatirea declaratiilor si raportarilor periodice, lunare, trimestriale, semestriale si anuale;

- coordonarea colegilor din echipa;

- intocmirea de rapoarte si situatii specifice activitatii.

Cerinte:

- studii superioare finalizate in domeniul economic;

- experienta de minim 3 - 4 ani in contabilitate integrala;

- cunostinte solide privind legislatia în domeniul contabilitatii;

- cunostinte foarte bune de MS Office precum si de softuri de contabilitate;

- cunostinte de limba engleza;

- persoana placuta, comunicativa, orientata spre rezultate.

Beneficii:

- dezvoltarea competentelor profesionale prin lucrul alaturi de un mentor;

- traininguri de dezvoltare profesionala, MS office/Excel, comunicare si dezvoltare personala;

- accesul nelimitat la o baza de date generoasa din punct de vedere al spetelor din domeniu;

- cresterea experientei profesionale prin posibilitatea de a lucra detasat la sediile clientilor din Bucuresti, pentru perioade determinate de timp;

- salariu motivant;

- alte beneficii (program flexibil, posibilitatea lucrului de acasa).

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "Contabil Senior" la adresa recrutare@bia.ro