Aplica spontan

Tehnician Frigotehnist

Localitate: Deva, Hunedoara, Cluj-Napoca, Turda, Alba Iulia, Zalau, Targu Mures

BIA Human Capital Solutions este in cautare de Tehniciani frigotehnisti pentru o importanta companie importatoare si distribuitoare de echipamente profesionale si solutii dedicate HoReCa si Retail.

Responsabilitati:

Capacitatea de a interveni la solicitarea clientilor, in locatiile acestora, in vederea remedierii defectiunilor aparute la echipamentele frigotehnice, precum si constatarea cauzelor pentru cele non-frigotehnice ;
Capacitatea de completare cu responsabilitate, atentie si corectitudine a procesului verbal de interventie ;
Obligatia de a face poze echipamentului si a pieselor de schimb, inainte si dupa interventie si incarcarea acestora in sistemul CRM ;
Oferirea de informatii necesare clientilor, cu privire la defectiune si modul de remediere a acestuia ;
Oferirea de feedback, cu privire la diverse situatii care pot aparea, legate de echipamente si de interactiunea cu clientii;
Abordarea unei atitudini prefesiniste in relatia cu clientul, de respect a principiilor de integritare si de confidentialitate asupra furnizarii informatiilor.

Cerinte:

Scoala profesionala, studii postliceale, dupa caz, cursuri de specialitate in frigotehnie;
Experienta in domeniu minim 3 ani;
Cunostinte solide in domeniul frigotehnic;
Cunostinte de lucru pe echipamente non-frig (friteuze, cuptoare, etc), pentru care se va oferi training suplimentar ;
Disponibilitate obligatorie pentru permanenta weekend o data pe luna (se plateste suplimentar);
Abilitati de comunicare si lucru in echipa;
Disponibilitate pentru deplasari in afara localitatii: 1-2 deplasari/luna
Disponibilitate si perseverenta in acumularea de cunostinte noi;

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "Tehnician Frigotehnist" la adresa recrutare@bia.ro