Aplica spontan

Contabil discounturi

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR este in cautarea unui Contabil discounturi, pentru o importanta companie din domeniul retail.

  • Realizarea controalelor asupra corectitudinii introducerii conditiilor comerciale, definite impreuna cu managerul direct, asupra documentelor puse la dispozitie de departamentul comercial (contracte, intelegeri anuale, promotii, conditii de facturare, introducere in sistemele informatice);
  • Executarea proceselor legate de inregistrarea si facturarea conditiilor comerciale, in sistemele informatice;
  • Intocmirea rapoartelor standard solicitate de managementul superior al companiei;
  • Elaborarea propunerilor de imbunatatire a procedurilor de control din sfera de activitate;
  • Sustinea, la cererea managerului, a unor sesiuni de pregatire si de comunicare a procedurilor din aria ta de activitate, pentru personalul din sediu/depozite/magazine;
  • Participarea la proiectele de implementare a noilor sisteme informatice/ procese;
  • Realizarea testelor in cazul implementarii unor noi solutii informatice/ cu ocazia implementarii acestora in alte tari apartinand grupului, dar cu impact asupra implementarilor locale;
  • Relizarea si documentarea controalelor interne, stabilite de managerul superior pentru aria ta de activitate;
  • Implicarea activa in proiectele dezvoltate de departamentul in care iti desfasori activitatea, cat si din celelalte departamente, cu scopul de a atinge obiectivele strategice ale companiei.

Cerinte:

Ne dorim un om organizat, riguros si proactiv, care sa detina:

  • Studii superioare finalizate (domeniul economic/financiar-contabil constituie un avantaj);
  • Experienta anterioara in activitati contabile de minim 3-6 luni;
  • Abilitati de comunicare si relationare, orientare spre client;
  • Atentie la detalii;
  • Cunostinte avansate PC: Outlook, Excel;
  • Competente medii (scris si verbal) de limba engleza.

Noi venim cu:

  • Oameni profesionisti si pasionati de ceea ce fac;
  • Program de lucru hibrid – 2 zile/saptamana;
  • Oportunitati de invatare si dezvoltare;
  • Ore suplimentare platite.

Beneficii:

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "Contabil discounturi" la adresa recrutare@bia.ro.