Aplica spontan

Contabil Furnizori

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR cauta pentru unul dintre clientii sai, o companie din domeniul retail, o persoana pentru pozitia CONTABIL FURNIZORI, care se va ocupa de:

  • Ofera suport in urmarirea incasarii/ compensarii creantelor la data scadenta;
  • Ofera suport in urmarirea primirii facturilor de nota de credit si inregistrarea acestora;
  • Transmiterea electronica a facturilor catre clienti;
  • Emiterea dunor facturi pentru clientii din magazine, pentru care nu a putut emite magazinul
  • Crearea furnizorilor si clientilor in sistem
  • Intocmirea si transmiterea Ordinelor de Compensare catre clienti
  • Mentinerea relatiei cu furnizorii/ clientii din portofoliul alocat in vederea solutionarii eventualelor probleme, incluzand transmiterea diverselor rapoarte solicitate de acestia;
  • Ofera suport in realizarea rapoartelor de analiza a conturilor contabile alocate;
  • Ofera suport in testarea noilor sisteme informatice sau procese implementate, cu impact la nivel local sau global.

Cerinte:

APTITUDINI SI COMPETENTE DE CARE AI NEVOIE:

  • Studii superioare
  • Capacitatea de analiza si dorinta de  insusire a cunostinelor noi
  • Cunostinte de limba engleza – nivel incepator;
  • Cunostinte medii de operare PC: Microsoft Office (MS Word, MS Excel);
  • Capacitate de organizare si prioritizare a sarcinilor;
  • Atentie la detalii, responsabilitate si corectitudine.

Beneficii:

Posibilitatea de a lucra in cadrul unei companii multinationale, de renume;
Posibilitatea de a se dezvolta profesional.

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "Contabil furnizori" la adresa recrutare@bia.ro. Numai candidatii considerati potriviti vor fi contactati.